بارندگي شديد عصر جمعه درقم خسارت خاصي در بر نداشته است

رضا سيار جمعه شب درگفت و گو با ايرنا، با بيان اين مطلب افزود: هر چند درمورد ميزان خسارت هاي احتمالي ناشي از بارندگي اخير در قم بايد برآوردهاي لازم از سوي مديريت بحران استان، شهرداري و دستگاه هاي ديگر صورت بگيرد.
وي با اشاره به اقدامات خوبي كه براي كنترل آب گرفتگي هاي ايجاد شده در مناطقي از شهر از جمله شهرك پرديسان، بلوار الغدير و شهرك قدس انجام گرفته است، افزود: با توجه به تعطيلي روز جمعه و تردد وسايل نقليه در جاده ييلاقي كهك ، در زمان وقوع بارندگي ترافيكي قابل توجهي را در مسير بلوار الغدير شاهد بوديم، كه اين امر مشكلاتي را براي حركت خودروها بوجود آورد.
فرماندارقم با بيان اينكه با تلاش نيروهاي پليس راهور و كنترل ترافيك استان وسايل نقليه به سمت جاده كاشان هدايت شدند، تصريح كرد: زير گذر امامزاده ابراهيم واقع درمنطقه 6 قم از همان لحظات شروع بارندگي بوسيله پرسنل آتش نشاني مسدود شد، تا كار جمع آوري و تخليه آب هاي سطحي به آساني و به سرعت هر چه تمام تر انجام بگيرد.
وي افزود: در حال حاضر همه معابر و مسيرهاي عبور و مرور شهر با تلاش پرسنل خدمات شهري بازگشايي شده است، و هيچ مشكلي براي تردد وسايل نقليه وجود ندارد.
بارندگي عصر جمعه در قم ، منطقه هايي چون پرديسان، شهرك قدس، بلوار الغدير، بلوار زائر، قسمت هايي از منطقه نيروگاه ، امامزاده ابراهيم (ع) و محور قم -سلفچگان را دچار آبگرفتگي شديد كرد.
رودخانه قمرود قم نيز در هنگام بارندگي شديد بسته شده بود كه با رفع احتمال سيلاب بارديگر بازگشايي شد.
مسير رودخانه قمرود از اوائل دهه 80 شمسي براي تردد خودروها و كاهش ترافيك هسته مركزي قم مهيا شد و درسال هاي گذشته به صورت بلوار در دو مسير در حدود هشت كيلومتر به صورت رفت و برگشت در آمده است.
وقوع سيل 11 فروردين سال 1388 در بستر رودخانه قمرود كه جان چهارتن را گرفت ، باعث شد تا مسئولان شهري قم نسبت به بارش هاي شديد باران در منطقه بالادست اين شهر و جلوگيري از خطر احتمالي در مسير رودخانه قمرود حساسيت بيشتري داشته و با پيش بيني وقوع سيلاب، فورا اقدام به تخليه رودخانه از مسافر و خودرو كنند.
سازمان هواشناسي پيش بيني كرد: بارش ها جمعه شب در بيشتر مناطق استان به جز نقاط غربي، قطع مي شود و با ورود سامانه جديد به كشور، بارندگي در روزهاي يكشنبه و دوشنبه ادامه خواهد يافت.
7403/ 6133/

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بارندگي شديد عصر جمعه درقم خسارت خاصي در بر نداشته است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-406) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا