شناسايي هشت كانون تب برفكي در سبزوار

به گزارش ايرنا، دكتر ولي الله جغتايي روز يكشنبه در جمع مسئولان سبزوار اظهار كرد: اين در حالي است كه در ماه هاي اخير براي پيشگيري از شيوع اين بيماري اقدامات كنترلي و مراقبتي بر تردد خودروهاي حمل دام و نيز ميدان احشام شهرستان صورت گرفته است.
وي ادامه داد: متاسفانه به دليل كمبود بارش ها در مراتع يكي از استان هاي همجوار، برخي دامداران احشام خود را براي چرا به مناطقي از استان خراسان رضوي از جمله شهرستان سبزوار آورده اند كه سبب بروز بيماري تب برفكي در بين دام هاي ما شده است.
وي افزود: تلاش زيادي براي مقابله و كنترل اين بيماري صورت گرفته اما متاسفانه به دليل تغيير ماهيت ويروس، واكسن هاي موجود در شهرستان پاسخگوي مقابله با اين بيماري نيست.
دكتر جغتايي با بيان اينكه براي مقابله با بيماري تب برفكي نيازمند دريافت واكسن هاي جديد هستيم، گفت: در ماههاي اخير 45 راس دام سبك منطقه به ارزش دو ميليارد و 250 ميليون ريال در اين شهرستان تلف شده است.
وي افزود: وجود شبكه حمل و نقل غيرمجاز دام از ديگر عوامل انتشار بيماري تب برفكي در اين شهرستان است.
حدود 300 هزار راس دام سبك و 11 هزار راس دام سنگين در شهرستان سبزوار نگهداري مي شود.
سبزوار در 230 كيلومتري غرب مشهد مقدس قرار دارد.
8144/7499/5132

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شناسايي هشت كانون تب برفكي در سبزوار» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-4100) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا