از اسکورت روحانی با هلیکوپتر تا جمله طلایی رهبری روی یگان‌های محمول آجا+عکس

به گزارش افکارنیوز،

 29 فروردین ماه روز ارتش جمهوری اسلامی ایران است که در آن یگان‌های آجا توانمندی خود را نشان می‌دهند.

امروز که مصادف با 29 فروردین ماه و روز ارتش جمهوری اسلامی ایران بود یگان‌های آجا از ابتدای صبح در جوار بارگاه حضرت امام خمینی(ره) قدرت خود را نشان دادند که البته با رخدادهای جالبی همراه بود.

جمله طلایی رهبری در پیش‌خوان یگان‌های محمول آجا / چرخش لنز دوربین رسانه‌ها درپی غرش جنگنده‌های نهاجا

یگان‌های زمینی،هوایی، دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران توانمندی‌ها و دستاوردهای خود را در دو حوزه پیاده و تجهیزاتی نشان دادند و از مقابل جایگاه رژه رفتند.

**حضور گسترده رسانه‌ها 

رسانه‌های داخلی و خارجی بسیاری برای پوشش مراسم رژه روز ارتش جمهوری اسلامی ایران در مراسم حاضر شدند که از جمله آنها می‌توان به رسانه‌هایی مثل CCTV  و آسوشیتدپرس، العام و ... اشاره کرد.

البته عکاسان و فیلمبرداران بسیاری هم پوشش لحظه به لحظه رژه را منعکس می‌کردند.

** سوال جالب خبرنگار CCTV چین

در اوایل شروع رژه خبرنگار CCTV چین پرسید: که آیا سامانه موشکی S300 هم در این رژه حضور مِی‌یابد که نمایندگان رسانه‌های ایرانی جواب‌های گوناگونی را به این سوال دادند.

جمله طلایی رهبری در پیش‌خوان یگان‌های محمول آجا / چرخش لنز دوربین رسانه‌ها درپی غرش جنگنده‌های نهاجا

**روحانی: مهمترین ویژگی ارتش این است که به حزب و جناحی وابسته نباشد 

قبل از آغاز مراسم رژه ارتش جمهوری اسلامی ایران حجت‌الاسلام والمسلمین  حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان گفت: مهمترین ویژگی ارتش این است که به هیچ جناح و حزبی وابسته نباشد و البته این موضوع راجع به کل نیروهای مسلح صادق است.

وی ادامه داد: ما در یک دست شمشیر و در دست دیگر قدرت نرم داریم و اگر متجاوز به منافع ملی دست درازی کند دستش را قطع می‌کنیم.

**غرش جنگنده‌های نهاجا در آسمان بارگاه ملکوتی حضرت امام خمینی

پس از پایان سخنرانی رئیس جمهور کشورمان یکی از نمایندگان اجرایی آجا گفت: تا یک دقیقه دیگر جنگنده‌های نهاجا پرواز خواهند کرد. 

با غرش جنگنده‌های نهاجا ناگهان لنز دوربین عکاسان و همه فیلمبرداران به سمت فایترهای نهاجا چرخید.

دقایقی پس از آن نیز جنگنده‌های F4 نهاجا در ارتفاع پایین شروع به پرواز کردند که بازهم صحنه‌های جالبی از لنز دوربین عکاسان و فیلمبرداران گذشت.

**پرواز بالگردهای شینوک 

پس از پرواز جنگنده‌های نهاجا بالگردهای شینوک هوانیروز نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران شروع به پرواز کردند که شبکه CCTV و آسوشیدپرس لنز دوربینشان را به سمت بالگردهای نزاجا چرخاندند.

**دلهره شدید رسانه‌ها درباره سامانه S300 

جمله طلایی رهبری در پیش‌خوان یگان‌های محمول آجا / چرخش لنز دوربین رسانه‌ها درپی غرش جنگنده‌های نهاجا

رسانه‌های داخلی و خارجی شدیدا پیگیر این موضوع بودند که آیا سامانه S300  از مقابل جایگاه عبور خواهد کرد و با توجه  به اینکه در چند روز گذشته پرسش‌هایی درباره تحویل سامانه S300  مطرح شده بود، این سامانه امروز از مقابل جایگاه در قالب یگان‌های محمول قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا از مقابل جایگاه عبور کرد.

جالب است که یکی از خبرنگاران حاضر در جایگاه با بهت و حیرت پرسید: آیا این سامانه S300 بود که از مقابل جایگاه گذشت؟ که خبرنگاران در پاسخ به او گفتند که همین طور است و سامانه S300 از مقابل جایگاه عبور کرده است.

**جمله طلایی رهبر معظم انقلاب بر روی یگان‌های محمول آجا 

یگان‌های محمول آجا در حالی از مقابل جایگاه رژه رفتند که برخی از شعارهای انقلابی را با خود به همراه داشتند که از جمله آنها می‌توان به اسرائیل باید از صفحه روزگار محو شود و ما آمریکا را زیر پا می‌گذاریم و آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند وجود داشت.

علاوه براین بر روی یگان‌های محمول آجا جمله حضرت ‌آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره اینکه توان موشکی قابل مذاکره نیست نیز بر روی بنرهای کامیون‌های سنگین قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا دیده می‌شد.

همچنین بر روی دیگر بنرهای کامیون‌های سنگین ارتش جمهوری اسلامی ایران عنوان شعار سال با نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل دیده می‌شد.

**اسکورت رئیس جمهور با هلیکوپترهای هوانیروز 

در پایان مراسم هلیکوپترهای هوانیروز نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان را اسکورت کردند.

همچنین از نکات جالبی که در این رژه دیده می‌شد حضور تیپ 65 نوحد بود که این روزها وجود دارد.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «از اسکورت روحانی با هلیکوپتر تا جمله طلایی رهبری روی یگان‌های محمول آجا+عکس» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( افکار نیوز ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-4123) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : افکار نیوز