ابراز تمايل سرمايه گذاران هند براي خودروسازي در ارس

به گزارش روز يكشنبه اداره كل روابط عمومي و امور بين الملل منطقه آزاد ارس، محسن خادم عرب باغي رئيس هيات مديره و مديرعامل سازمان منطقه آزاد ارس پس از اين نشست اظهار كرد: نمايندگاني از گروه صنعتي تاتا هند در دوره پسابرجام با آرايش اقتصادي تازه، به ايران سفر كرده اند و ارس مورد توجه اين گروه صنعتي معتبر براي سرمايه گذاري قرار گرفته است.
وي با بيان اينكه سازمان منطقه آزاد ارس آماده ارائه تسهيلات ويژه به سرمايه گذاران شاخص خارجي است، اضافه كرد: در صورت سرمايه گذاري شركت هندي علاوه بر تامين تمام زيرساخت ها و امكانات، زمين موردنياز را نيز در اختيار طرف هندي قرار مي دهيم.
عرب باغي گفت: نمايندگان گروه صنعتي مزبور نيز اعلام كردند كه در سريع ترين زمان ممكن، مطالعات فني اقتصادي خود در راستاي سرمايه گذاري اين گروه با محوريت توليد خودرو در ارس را شروع كنند.
گروه صنعتي تاتا بزرگ ترين شركت خوشه‌اي و خصوصي در هند است و 70 درصد خودروهاي در حال استفاده در اين كشور را با برند تاتاموتورز توليد و عرضه مي كند و يكي از بزرگ ترين صادركنندگان خودرو به كشورهاي اروپايي و آمريكا محسوب مي شود.
در اين ديدار، قوانين مناطق آزاد ايران تشريح و نمايندگان گروه صنعتي تاتا با موقعيت جغرافيايي ارس و كريدورهاي صادراتي اين منطقه آزاد به كشورهاي ديگر به ويژه كشورهاي مشترك المنافع (cis) و سرزمين اصلي آشنا شدند.
3071/6183

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ابراز تمايل سرمايه گذاران هند براي خودروسازي در ارس» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-4132) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا