تشديد تدابير امنيتي در كاليفرنيا از بيم حمله تروريست ها به جشنواره موسيقي

به گزارش خبرگزاري اسپوتنيك، پليس شهر 'اينديو'ي ايالت كاليفرنياي آمريكا با همكاري سازمان هاي فدرال از جمله پليس فدرال آمريكا (اف بي آي)، وزارت دادگستري و ساير سازمان هاي امنيتي محلي، خود را آماده حملات «كابوس گونه» در آستانه برگزاري «جشنواره هنر و موسيقي كوچلا» كرده اند.
اين جشنواره سه روزه كه براي نخستين بار در سال 1999 برپا شد، با حضور تقريبا 200 هنرمند به صورت سالانه در ايالت كاليفرنيا برگزار مي شود.
به گفته كارشناسان امنيتي، جشنواره امسال ممكن است هدف اقدامات تروريستي باشد و پليس با اعزام نيروهاي بيشتري خود را براي اجراي سناريوهاي ضد تروريستي مهيا كرده است.
«دن مارشال» از مقام هاي اداره پليس شهر اينديو گفت حملات تروريستي اخير در سراسر جهان عامل آمادگي پليس بوده است.
وي از بيان جزييات بيشتري در اين زمينه خودداري كرد.
«برايان لوين» مدير مركز مطالعات نفرت و افراطي گرايي در شهر سن برناردينوي كاليفرنيا نيز مدعي شد كه احتمال حمله به مراكز پر ازدحام و رويدادهاي مختلف افزايش يافته است.
لوين هشدار داد هر چند امنيت جشنواره هاي مهم به شكل گسترده اي تامين مي شود، ولي رويدادهاي كم اهميت تر همچنان در معرض آسيب ناشي از حملات تروريستي قرار دارند.
به دنبال حملات تروريستي در پاريس(آبان) و بروكسل(فروردين) كه داعش مسئوليت آنها را برعهده گرفت، نگراني ها در آمريكا نيز درباره وقوع چنين حملاتي افزايش يافته است.
«باراك اوباما» رئيس جمهوري آمريكا پس از اين حملات از افزايش همكاري هاي اطلاعاتي به منظور مقابله با گروه تروريستي- تكفيري داعش خبر داد و گفت «ما در تلاش هستيم تا توطئه ها عليه آمريكا و هم پيمانانش را خنثي كنيم.»
اروپام**9158**1517

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تشديد تدابير امنيتي در كاليفرنيا از بيم حمله تروريست ها به جشنواره موسيقي» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-4133) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا