همه به دنبال نیکو، نیکو به دنبال «شوماخر»

همه به دنبال نیکو، نیکو به دنبال «شوماخر»

یکشنبه 29 فروردین 1395 0

فوتبال جهان - اگر رزبرگ امروز قهرمان شود به رکورد سه برد پیاپی در سه گرندپری اول فصل که در اختیار شوماخر است می‌رسد.

به گزارش سایت رسمی روزنامه خبرورزشی؛ سومين مرحله از رقابت‌هاي گرندپري اين فصل فرمول يك، امروز در پيست شانگهاي و در دور اصلي برگزار مي‌شود. البته سومين گرندپري فصل در شرايطي استارت مي‌خورد كه راننده‌هاي تيم مرسدس بنز مثل دو فصل گذشته همچنان پيشتاز هستند با اين تفاوت كه اين بار نه لوئيس هميلتون بريتانيايي، بلكه هم‌تيمي آلماني‌‌اش، نيكو رزبرگ توانسته بدرخشد و در دو گرندپري قبلي به عنوان نفر اول از خط پايان عبور كند. راننده‌هاي مرسدس براي امروز رقيبي جدي هم دارند‌؛ سباستين فتل، راننده تيم فراري. او كه در گرندپري بحرين بد آورد و از دور رقابت‌ها كنار رفت در دورهاي تمريني و اوليه اين گرندپري كه روز جمعه برگزار شد خوش درخشيد و زمان بهتري در مقايسه با هميلتون و رزبرگ، جدي‌ترين رقبايش، به ثبت رساند.

با اين حال امروز لوئيس هميلتون بريتانيايي هم مطمئناً در پي جبران است‌؛ مدافع عنوان قهرماني اين رقابت‌ها در دور قبلي بدشانسي آورد و در همان دورهاي نخست با تصادفي جزئي زمان زيادي از دست داد‌؛ او در گرندپري بحرين به رتبه‌اي بهتر از سومي نرسيد. در رده‌بندي كلي و پيش از شروع رقابت امروز نيكو رزبرگ با گرفتن 50 امتياز پيشتاز است و لوئيس هميلتون با 33 امتياز در تعقيب او است. نكته جالب اينكه دنيل ريكياردو استراليايي، راننده تيم ردبول، با 24 امتياز فعلاً جدي‌ترين تعقيب‌كننده دو راننده صدرنشين است.

8 نكته كه بايد درباره گرندپري چين بدانيد:

3
اگر امروز نيكو رزبرگ، راننده مرسدس، بتواند به عنوان نفر اول از خط پايان بگذرد بعد از ميشائيل شوماخر (فراري- سال 2004) اولين راننده‌اي است كه توانسته سه گرندپري ابتداي فصل را با عنوان اولي پشت ‌سر بگذارد

4
اگر نيكو رزبرگ اول شود با توجه به اينكه سه گرندپري انتهاي فصل پيش را هم برده تبديل به چهارمين راننده‌اي مي‌شود كه توانسته 6 مرتبه پي‌ در پي در گرندپري‌ها اول شود. پيش از او البرتو اسكاري (7 بار در فصل 53-52)، ميشائيل شوماخر (6 بار فصل 2001-2000) و سباستين فتل (9 بار در سال 2013) موفق به انجام چنين كاري شده بودند

5
لوئيس هميلتون، راننده مرسدس، در پي رسيدن به پنجمين پيروزي‌‌اش در شانگهاي است. اگر چنين اتفاقي بيفتد او در بين راننده‌هايي كه همچنان مسابقه مي‌دهند ركورددار شده و تبديل به راننده‌اي مي‌شود كه توانسته بيشترين عنوان اولي را در يك گرندپري مشخص ثبت كند.

6
لوئيس هميلتون به خاطر دستكاري و تغيير گيربكس اتومبيلش 5 رده جريمه شده است. به اين ترتيب بهترين رده ممكن براي او ايستادن در خط ششم پل پوزيشن است. اين راننده بريتانيايي آخرين باري كه پل پوزيشن را از رده ششم شروع كرده و موفق به فتح گرندپري شده به سال 2014 در پيست سيلوراستون برمي‌گردد. بقيه دفعات او موفق نشده مگر اينكه در بين 4 نفر اول قرار گرفته باشد.

9
راننده‌هاي تيم مرسدس 8 بار قبلي را با ايستادن در خط‌هاي اول و دوم پل پوزيشن شروع كرده‌اند ولي اين سريال اول و دوم بودن با جريمه‌اي كه شامل حال هميلتون شده به پايان رسيد تا اين تيم به ركورد 9 پل پوزيشن پي در پي هر دو راننده‌‌اش كه پيش‌تر دو بار به ثبت رسانده، نرسد.

11
مرسدس اين شانس را دارد كه نهمين پيروزي پي در پي‌‌اش در گرندپري‌ها را جشن بگيرد. اگر اين اتفاق بيفتد آنها همرديف تيم ردبول و پشت ‌سر تيم مك لارن (11 بار در سال 98) و فراري (10 بار در سال 2002) قرار مي‌گيرند.

17
اگر نيكو رزبرگ برنده اين گرندپري شود او به هفدهمين عنوان اولي‌‌اش در گرندپري‌ها مي‌رسد و در بين راننده‌هايي كه دست‌شان به جام قهرماني فرمول يك نرسيده، در رده نخست قرار مي‌گيرد

188
نيكو رزبرگ كارش را از سال 2006 به صورت حرفه‌اي در فرمول يك شروع كرده و امروز در شانگهاي براي صد و هشتاد و هشتمين بار در گرندپري‌ها مسابقه مي‌دهد.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «همه به دنبال نیکو، نیکو به دنبال «شوماخر»» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( خبر ورزشی ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-4151) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : خبر ورزشی