توقیف طوطي های برزيلي در مرز پيرانشهر

ماموران يگان حفاظت اداره حفاظت محيط زيست پيرانشهر با همكاري هنگ مرزي این شهرستان، يك محموله قاچاق، حامل 800 قطعه طوطي برزيلي را در اين شهرستان كشف و ضبط كردند.

بگزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مهاباد ؛ و به گفته رئیس اداره حفاظت محيط زيست پيرانشهر، اين تعداد طوطي برزيلي در داخل 19 قفس به صورت قاچاق از عراق وارد کشور شده بود.

ايزان افزود:متخلفان شامل يك نفرعراقي و يك نفر ايراني ، قصد داشتند اين محموله بدون مجوز ورود را به شهرهاي عمقي كشور منتقل کنند.

رئيس اداره حفاظت محيط زيست پيرانشهر گفت:اين طوطي های برزيلي به علت احتمال آلوده بودن به بيماري هاي پرندگان از جمله آنفلوانزا توقيف و براي بررسي وضعيت سلامتشان به پارك ملي درياچه اروميه انتقال داده شد.

متخلفان هم باتشكيل پرونده به مراجع قضايي شهرستان پیرانشهر تحويل شدند.

بگفته رئيس اداره حفاظت محيط زيست پيرانشهر ، هر گونه ورود و خروج پرندگان بايد با مجوزهاي لازم و زير نظر نهادهاي مربوطه صورت گيردکه در غير اين صورت با متخلفان برخورد قانونی مي شود.

گفتنی است؛ طوطي برزيلي پرنده‌اي كوچك است كه اندازه آن بين ۱۳ تا ۱۷ سانتيمتر و وزن آن بين ۴۰ تا ۶۰ گرم است.

این نوع طوطي که به عنوان پرندهٔ خانگي نگهداری می شودودرمقایسه با ديگر پرندگان از جمله مرغ‌ عشق،رام كردنش آسان تر است،هم اكنون در شهرهاي بزرگ به قيمت 5/1 تا دو ميليون ريال به فروش مي رسد.

در زبان فارسي به این نوع پرنده که كوچك ترين نوع طوطي در جهان است، طوطي كوتوله و طوطي عشق هم مي گويند.

انتهای پیام/

 

 

 

 

 


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «توقیف طوطي های برزيلي در مرز پيرانشهر» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( باشگاه خبرنگاران ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-4153) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : باشگاه خبرنگاران