قهرمانی تاکید کرد؛ لزوم گسترش و صیانت از فضای سبز/مدیریت شهری ایفای نقش کند

استان‌ها > البرز - عضو شورای اسلامی شهر کرج بر ضرورت صیانت از فضای سبز و گسترش آن در سطح شهر توسط مدیریت شهری تاکید کرد و با اشاره به از بین رفتن هویت باغشهری کرج، گفت: فضای سبز و باغات رابطه تنگاتنگی با بافت شهری دارند براین اساس ضروری است مدیریت شهری در راستای توسعه فضای سبز در شهر تلاش مضاعف تری داشته باشد.

به گزارش خبرآنلاین البرز و به نقل از پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، مریم قهرمانی با بیان این مطلب اظهار داشت: مسئولین شهری باید بر این مهم اهتمام ویژه داشته باشند تا بتوانیم فضای سالم و مرفهی را برای شهروندان محیا کنیم.

این عضو شورا با اشاره به قطع درختان کهن سال در برخی معابر شهر از جمله جهانشهر عنوان کرد: به استناد قانون حفظ و گسترش فضای سبز، کاشت، حفاظت و آبیاری درختان و فضاهای سبز معابر، میادین، بزرگراه ها و بوستان های عمومی واقع در داخل محدوده شهرها از وظایف شهرداری است.

به گفته قهرمانی سازمان پارکها باید با نظارت صحیح و انجام آزمایشات مکرر بر خاک معابری که موجب خشک شدن درختان شده است را از این گونه اتفاقات دور کند تا دیگر شاهد خشکی و قطع درختان نباشیم.

وی اظهار داشت: در آئین نامه "اصلاح قانون حفظ و گسترش فضای سبز در شهرها" قید شده است، برای قطع و جابجایی هرگونه درخت در معابر و اماکن عمومی، دولتی و خصوصی واقع در محدوده و حریم شهر با درخواست مالکین، متولیان، متصدیان و اشخاص مسئول این اماکن، در موارد زیر پس از تصویب کمیسیون موضوع ماده ۷ آیین نامه، شهرداری مکلف به صدور مجوز می باشد.

این مسئول در ادامه از رابطه فضای سبز و افزایش امکانات تفریحی خبر داد و گفت: احداث و ساماندهی پارکها به لحاظ امکانات و زیبایی بصری موجبات غنی سازی اوقات فراغت خانواده ها را فراهم می آورد، همچنین شهروندان را برای حضور در سطح شهر و بهره مندی از زیبایی های موجود تشویق می کند.

وی در پایان با اشاره به پتانسیل بالای شهر کرج در افزایش سرانه فضای سبز اضافه کرد: با افزایش فضاهای سبز در سطح این کلانشهر، سرانه تفریحی شهروندان نیز ارتقا پیدا می‌کند که رسیدن به سرانه استاندارد فضای سبز نیز در اولویت برنامه مدیریت شهری کرج قرار دارد.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «قهرمانی تاکید کرد؛ لزوم گسترش و صیانت از فضای سبز/مدیریت شهری ایفای نقش کند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( خبر آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-4188) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : خبر آنلاین