آزمون حق العمل كاري در زنجان برگزار مي شود

معاون امور بازرگاني و تجارت خارجي سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان روز يكشنبه در جمع خبرنگاران زنجان با اعلام اين خبر گفت: افراد علاقه مند به شركت در اين آزمون، مي توانند تا پايان فروردين اقدام به ثبت نام كنند.
اميرعلي مسيبي افزود: سال گذشته 40 نفر، فنون فعاليت در گمرك را آموختند و اميد مي رود اين 40 نفر نيز اقدام به ثبت نام در آزمون حق العمل كاري كنند.
وي يادآورشد: افراد مي توانند با قبولي در اين آزمون و سپري كردن دوره هاي مقدماتي لازم، در گمرك و مبادي گمركي فعاليت كنند.
مسيبي با بيان اينكه قبولي در اين آزمون به نوعي زمينه سازي براي اشتغال 15 تا 20 نفر به شمار مي آيد، اظهار كرد: همه علاقه مندان به فعاليت در گمرك بايد مطلع باشند كه احتمال برگزاري مجدد اين آزمون تا دو سال آينده وجود ندارد.
حق العمل كار در گمرك به شخصي (اعم از حقيقي يا حقوقي) اطلاق مي شود كه تشريفات گمركي كالاي متعلق به شخص ديگري را به وكالت از طرف آن شخص در گمرك انجام دهد.
معاون امور بازرگاني و تجارت خارجي سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان در بخش ديگري از صحبت هاي خود به صادرات اين استان طي سال گذشته اشاره كرد و گفت: صادرات اين استان طي سال گذشته به 263 ميليون دلار از مبدا زنجان و از گمرك اين استان به 230 ميليون دلار مي رسيد.
وي بابيان اينكه حجم تجارت خارجي اين استان طي سال گذشته به 485 ميليون دلار مي رسيد، خاطر نشان كرد: صادرات سال گذشته 9 درصد نسبت به مدت مشابه سال 93 كاهش يافته است.
مسيبي سهم صادرات زنجان از صادرات غيرنفتي كشور را 0.74 درصد برشمرد و ادامه داد: 88 درصد هدفگذاري 300 ميليون دلاري سال 94، محقق شد.
معاون امور بازرگاني و تجارت خارجي سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: 81 درصد صادرات اين استان مربوط به بخش صنعت، 4.76 درصد بخش معدن، 9.18 درصد كشاورزي و 0.12 بخش گردشگري است.
3001/6085

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آزمون حق العمل كاري در زنجان برگزار مي شود» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-4190) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا