افزایش ولادت در شهرستان مهاباد

آمار ولادت در شهرستان مهاباد پارسال بیش از 8 درصد افزایش یافت.

بگزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مهاباد ، در راستای سیاست افزایش جمعیت در کشور و برای دستیابی به جامعه ای جوان و بانشاط، میزان ولادت این آمار در شهرستان مهاباد هم مانند بیشترشهرهای کشورافزایش داشته و سیری صعودی به خود دیده است

مدیر ثبت احوال شهرستان مهاباد گفت:پارسال 5202 نوزاد در شهرستان مهاباد متولد شد که از این تعداد 3607 نوزاد در شهر و 1595 نوزاد هم در روستا بود.

میکاییلی افزود:با توجه به 4813 مورد ولادت در سال قبل از آن ، میزان ولادت در شهرستان مهاباد پارسال 08/8 درصد بیشتر از سال قبل بود.

بگفته مدیر ثبت احوال شهرستان مهاباد،تعداد فوتی ها در این شهرستان ، پارسال 1094 مورد بود که در مقایسه با سال قبل از آن ، سیر نزولی داشت.

وی همچنین تصریح کرد: پارسال ، بیشترین اسامی که والدین مهابادی برای نوزادان پسر خود انتخاب کردند " محمد " و بیشترین اسامی برای نوزادان دختر " باران " بود.

انتهای پیام/

 

 

 

 

 


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «افزایش ولادت در شهرستان مهاباد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( باشگاه خبرنگاران ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-4212) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : باشگاه خبرنگاران