همكاري‌هاي هسته‌اي ايران و اروپا مي‌تواند از سايت فردو آغاز شود

به گزارش ايرنا علي‌اكبر صالحي رئيس سازمان انرژي اتمي امروز (يكشنبه) پس از ديدار با كميسيونر انرژي و اقدامات اقليمي اتحاديه اروپا در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پس از برجام گفت‌وگوها و رفت و آمدهاي متعددي بين ايران و برخي از كشورهاي اروپايي صورت گرفت و اين بار شاهد حضور مجموعه اتحاديه اروپا در اين چارچوب هستيم.
وي با بياk اينكه بر اساس فصل سوم برجام همكاري‌هاي علمي و تحقيقاتي هسته‌اي ايران با كشورهاي طرف مقابل ديده شده است،افزود:در زمينه همكاري‌هاي هسته‌اي بين ايران و اروپا گفت‌وگوي خوبي با هيات اتحاديه اروپا داشتيم كه مي‌تواند از سايت فردو آغاز شود.
رئيس سازمان انرژي اتمي اعلام كرد: نتيجه مذاكرات امروز دو هيأت ايران و اتحاديه اروپا در قالب بيانيه‌اي رسانه‌اي منتشر و در اختيار عموم قرار مي‌گيرد.
صالحي ابراز اميدواري كرد همكاري‌هاي هسته‌اي ايران و اتحاديه اروپا بتواند در قالب همكاري و تعامل بين يك بازيگر موثر در بخش‌هاي مختلف نمود پيدا كند.
وي با بيان اينكه در مذاكرات امروز مكانيسم اين همكاري مورد بحث قرار گرفت، عنوان كرد: بنا شد يك مركز پيشرفته در مورد مسائل هسته‌اي در ايران داير شود كه خدماتي را به كشور ما و همسايگان ارائه ‌دهد.
رييس سازمان انرژي اتمي گفت: مقرر شد در آينده دو طرف در ارتباط مستمر با يكديگر باشند تا اهداف تعيين شده را پيش ببريم.
سيام(3)**2021**1553

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «همكاري‌هاي هسته‌اي ايران و اروپا مي‌تواند از سايت فردو آغاز شود» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-4230) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا