نخستین سرمایه گذاری خارجی كهگیلویه و بویراحمد امسال افتتاح می شود

داريوش ديوديده روز يكشنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: فاز نخست كارخانه سيمان مارگون كه از سوي يك سرمايه گذار لبناني در استان در دست اجراست بيش از 90 درصد پيشرفت فيزيكي دارد.
وي اظهار كرد: اين سرمايه گذاري شامل ساخت كارخانه و استفاده از معادن استان است كه از سال 1389 تاكنون روند ساخت آن ادامه دارد.
ديوديده بيان كرد: كل سرمايه گذاري پيش بيني شده براي ساخت اين كارخانه دو هزار و 200 ميليارد ريال است كه 800 ميليارد ريال آن از سوي سرمايه گذار لبناني تامين و بقيه آن از سوي نظام بانكي، تسهيلات پرداخت مي شود.
وي عنوان كرد: با شروع به كار اين كارخانه 250 نفر از جوانان بيكار اين استان در آن مشغول به كار خواهند شد.
ديوديده گفت: در اين كارخانه، روزانه سه هزار و 400 تن سيمان خاكستري توليد خواهد شد.
كارخانه سيمان مارگون در 50 كيلومتري ياسوج مركز كهگيلويه وبويراحمد و در بخش مارگون شهرستان بويراحمد ساخته شده است.
85 درصد سهام اين كارخانه به سه سرمايه گذار لبناني با تعهد تامين سرمايه گذاري طرح از خارج از كشور و بقيه آن به اشخاص حقيقي ايراني تعلق دارد.
كهگيلويه و بويراحمد براساس پروانه هاي بهره برداري صادر شده هم اكنون بيش از 700 كارخانه دارد كه بنابر آمار موجود افزون بر 75 درصد آنها فعال است.
اين استان 12 شهرك صنعتي دارد.
براساس پروانه هاي بهره برداري صادر شده، ميزان سرمايه گذاري صنعتي و معدني اين استان پنج هزار و 808 ميليارد ريال و فرصت هاي شغلي آنها 9 هزار و 298 نفر است.
/1662/6110

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نخستین سرمایه گذاری خارجی كهگیلویه و بویراحمد امسال افتتاح می شود» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-4234) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا