نجار:خسارتهاي ناشي از سيل در خوزستان بيش از ساير استانهاي سيل زده است

مصطفي محمد نجار جمعه شب در اهواز در گفت و گوي اختصاصي با خبرنگار ايرنا اظهار كرد: 12 استان كشور طي روزهاي اخير با سيل و بارش بارانهاي سيل آسا مواجه بودند.
وي حجم خسارتهاي به بار آمده در استانهاي خوزستان، لرستان و ايلام را بالا دانست و گفت: استان خوزستان بيش از ساير استانها از سيل آسيب ديده است.
وي حجم بارندگيهاي اخير در 12 استان كشور را در قياس با سالهاي اخير بي سابقه دانست و گفت: با توجه به 20 سال خشكسالي گذشته اين بارشها قابل پيش بيني نبود.
وي به آثار مخرب اين سيل اشاره كرد و گفت: در جريان اين سيل و صاعقه 3 نفر در ايلام و يك نفر در همدان جان خود را از دست دادند.
وي تعامل مردم با مسئولان را از عمده دلايل پائين بودن خسارات جاني اين سيل عنوان كرد و گفت: خوشبختانه مردم به هشدارهاي مسئولان توجه كردند.
نجار گفت : هنوز ميزان دقيق خسارات به بار آمده ناشي از اين سيل برآوردنشده است ولي بعد از مهار كامل سيل كارشناسان خسارتها را به صورت دقيق برآورد خواهند كرد.
وي گفت: سال گذشته دولت يك هزار ميليارد تومان اعتبار براي بيمه كشاورزان به صندوق بيمه كشاورزي تخصيص داد ولي امسال هنوز مبلغ نهائي آن تخصيص نيافته است.
رئيس ستاد بحران وزارت كشور گفت: پس از براورد دقيق خسارتهاي ناشي از سيل موضوع به هيات دولت گزارش مي شود تا دولت بسته هاي حمايتي خود در اين زمينه را اعلام نمايد.
وي گفت: معمولا كمكها در قالب تسهيلات بانكي كم بهره و يا استمهال وامهاي بانكي است ولي هنوز دولت در اين زمينه تصميمي نگرفته است.
وي در خصوص وضعيت بحران سيل در استان خوزستان نيز گفت: طبق اعلام مسئولان استان احتمالا تا فردا همه چيز به حالت عادي درخواهد آمد.
وي در پايان با تقدير از استاندار خوزستان در زمينه ايجاد هماهنگي خوب در بين دستگاههاي امداد رسان افزود: خوشبختانه هماهنگي خوبي در اين زمينه وجود دارد و همه دستگاههاي دولتي براي مهار سيل در استان بسيج شده و امداد رساني مطلوبي نيز صورت گرفته است.
استان خوزستان طي سه روز گذشته شاهد بارانهاي سيل آسا و طغيان رودخانه هاي دز و كارون بوده كه مشكلاتي در اين زمينه براي مردم بوجود امده است.
بر اثر اين سيل تا كنون چندين روستا به زير آب رفته و اراضي فراواني از كشاورزان استان خوزستان تخريب شده است.
6064

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نجار:خسارتهاي ناشي از سيل در خوزستان بيش از ساير استانهاي سيل زده است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-426) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا