معدن تنها راه توسعه پایدار خراسان جنوبی

نماینده تشکل‌های دانشجویی و دانشگاهیان خراسان جنوبی گفت: توجه به معادن تنها راه توسعه پایدار در خراسان جنوبی است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند، مهدی خطیب ظهر امروز در جلسه بررسی مشکلات معدن کاران خراسان جنوبی که با حضور رئیس سازمان معادن ایران همراه بود اظهار داشت: خراسان جنوبی از نظر معادن استانی بسیار غنی است که این امر برکسی پوشیده نیست.

وی با بیان اینکه هنوز معادن ما در خراسان جنوبی شکوفا نشده اند، افزود: ما توان و پتانسیل‌های بالقوه زیادی در بخش معدنی داریم اما بروز پیدا نکرده است.

نماینده تشکل‌های دانشجویی و دانشگاهیان خراسان جنوبی گفت: سنگ‌های تزئینی در معرض فروش گذاشته شده اما بسیاری از آنها ناشناخته است و در راستای سفر مقام معظم رهبری به خراسان جنوبی در سال 77 برای ایجاد اشتغال 3 میلیارد تومان بودجه به استان اختصاص یافت که هزینه آن در بخش‌های مختلف هزینه شد.

خطیب تصریح کرد: دولت‌ها در ادوار مختلف برای کشف و تهیه زیر ساخت کارها و برنامه‌های متعددی انجام دادند اما تهیه زیر ساخت به جایی نرسیده و با توجه به بحثی که مطرح است نیروی تحصیل کرده و متخصص در خراسان جنوبی زیاد است اما اشکال مدیریتی و ارتباط ضعیف بین دستگاه‌های مجری، دستگاه‌های محقق و تأثیرگذار وجود دارد.

وی اظهار داشت: جایگاه سازمان نظام مهندسی به عنوان شاخص که این فعالیت‌ها را به عنوان محرک به سمت و سویی در حرکت درمی‌آورد وجود دارد و امیداوریم هرچه زودتر به فعل برسد تا بتواند در بخش اشتغال  ودرآمدزایی نتیجه دهد.

نخستین عضو نظام سازمان مهندسی معدن خراسان جنوبی گفت: برای رهایی از برخی مشکلات معادن باید ارتباط تنگاتنگی میان دانشگاهیان و دانشجویان تحصیلات تکمیلی برقرار کنیم تا دانشجویان که رشته تخصصی آنها معدن است در این زمینه‌ها همفکری کنند.

نماینده تشکل‌های دانشجویی و دانشگاهیان خراسان جنوبی با بیان اینکه دانشگاه بیرجند و گروه ما مجری طرح آمایش سرزمینی خراسان جنوبی هستیم، گفت: تنها راه یافت توسعه پایدار در خراسان جنوبی به منظور افزایش درآمد ناخالص ملی و توجه در بخش معدن است.

خطیب یادآور شد: معادن پدیده نانشناخته است که باید پتانسیل بومی برای رشد و تعالی و عملیاتی ساختن برنامه‌ها به کارگیری شود.

انتهای پیام/ع


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معدن تنها راه توسعه پایدار خراسان جنوبی» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( باشگاه خبرنگاران ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-4315) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : باشگاه خبرنگاران