نجار: خسارت سيل خوزستان بيش از ديگر استان هاي سيل زده است

اسماعيل نجار جمعه شب در اهواز در گفت و گوي اختصاصي با خبرنگار ايرنا افزود:12 استان كشور طي روزهاي اخير با سيل و بارش باران هاي سيل آسا مواجه بودند.
وي حجم خسارت هاي به بار آمده در استانهاي خوزستان، لرستان و ايلام را بالا دانست و گفت: استان خوزستان بيش از ساير استان ها از سيل آسيب ديده است.
وي حجم بارندگي هاي اخير در12 استان كشور را در قياس با سال هاي اخير بي سابقه دانست و گفت : با توجه به 20 سال خشكسالي گذشته اين بارش ها قابل پيش بيني نبود.
وي به آثارمخرب اين سيل اشاره كرد و گفت: درجريان اين سيل و صاعقه 3 نفر در ايلام و يك نفر درهمدان جان خود را از دست دادند.
وي تعامل مردم با مسئولان را از عمده دلايل پائين بودن خسارات جاني اين سيل عنوان كرد و گفت : خوشبختانه مردم به هشدارهاي مسئولان توجه كردند.
نجار گفت: هنوز ميزان دقيق خسارات به بار آمده ناشي از اين سيل برآورد نشده است ولي بعد از مهار كامل سيل كارشناسان خسارت ها را به صورت دقيق برآورد خواهند كرد.
وي گفت: سال گذشته دولت يك هزار ميليارد تومان اعتبار براي بيمه كشاورزان به صندوق بيمه كشاورزي تخصيص داد ولي امسال هنوز مبلغ نهايي آن تخصيص نيافته است.
معاون وزير كشور و رئيس سازمان مديريت بحران كشور گفت: پس از برآورد دقيق خسارت هاي ناشي از سيل موضوع به هيات دولت گزارش مي شود تا دولت بسته هاي حمايتي خود در اين زمينه را اعلام نمايد.
وي گفت: معمولا كمك ها در قالب تسهيلات بانكي كم بهره و يا استمهال وامهاي بانكي است ولي هنوز دولت در اين زمينه تصميمي نگرفته است.
وي در خصوص وضعيت بحران سيل در استان خوزستان نيز گفت: طبق اعلام مسئولان استان احتمالا تا فردا همه چيز به حالت عادي درخواهد آمد.
وي درپايان با تقدير ازاستاندار خوزستان در زمينه ايجاد هماهنگي خوب در بين دستگاههاي امداد رسان افزود: خوشبختانه هماهنگي خوبي در اين زمينه وجود دارد و همه دستگاههاي دولتي براي مهار سيل در استان بسيج شده و امداد رساني مطلوبي نيز صورت گرفته است.
استان خوزستان طي سه روز گذشته شاهد باران هاي سيل آسا و طغيان رودخانه هاي دز و كارون بوده كه مشكلاتي در اين زمينه براي مردم بوجود آمده است.
بر اثر اين سيل تا كنون چندين روستا به زير آب رفته و اراضي فراواني از كشاورزان استان خوزستان تخريب شده است.
شبك 6064 / 1064

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نجار: خسارت سيل خوزستان بيش از ديگر استان هاي سيل زده است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-432) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا