سیزدهمین كنفرانس مهندسی ساخت و تولید ایران در بندرعباس برگزار می شود

سید جلال همتی یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، هدف از برگزاری این همایش را ایجاد فرصتی مناسب برای تبادل اطلاعات و ارائه دستاوردهای پژوهشی بین دانشمندان، محققان ، صنعتگران و دست اندركاران مهندسی ساخت و تولید دانست كه در بخش های ارائه مقاله علمی پژوهشی، پوستر، طرح ها و دستاوردهای صتنعتی و نمایشگاهی، كارگاه های آموزشی و میزگرد ها برگزار می شود.
به گفته همتی محورهای همایش شامل طراحی و ساخت به كمك رایانه، ماشین كاری صنعتی و نوین، مدیریت و نیازهای توسعه ای در ساخت و تولید، كاربردهای صنعتی درساخت و تولید، اتوماسیون در ساخت و تولید، آزمایش های مخرب و غیر مخرب، ساخت در مقیاس كوچك، فرآیندهای متالوژیكی ساخت و فرآیند های شكل دهی فلزات و غیر فلزات می شود.
وی ابراز داشت: آخرین مهلت ارسال اصل مقاله ها تا 30 فروردین و آخرین مهلت ثبت نام در همایش نیز یك مهر است.
وی ابراز داشت: مقاله‌هایی كه به عنوان مقاله‌های برتر سیزدهمین كنفرانس مهندسی ساخت و تولید ایران (ICME 2016) انتخاب شوند، در نشریات علمی-پژوهشی مهندسی مكانیك تربیت مدرس»، «مهندسی مكانیك ایران و مجله بین المللی طراحی پیشرفته و تكنولوژی ساخت به چاپ خواهند رسید.
مهندسی ساخت و تولید یكی از گرایش های مهندسی مكانیك و متصدی فرایندهای ساخت، نصب و راه اندازی ، تعمیی و نگه داری و تولید صنعت كشور محسوب می شود.
وی با بیان اینكه هیچ طرح خوبی بدون ساخت وتولید خوب به سر انجام خوب نخواهد رسید، ادامه داد: منظور از دانش فنی مجموعه فعالیت ها و برآیندهای طراحی ، ساخت و تولید آن محصول است.
وی، تدوین دانش فنی در هر كشوری را بیشتر توسط دانشگاه ها پژوهشكده ها و مراكز تحقیق و توسعه شركت ها دانست.
بنا به اظهار دبیر سیزدهمین كنفرانس مهندسی ساخت و تولید ایران ، معمولا به دلیل مانند مالكیت معنوی و مادی و رقابت دانش فنی تدوین شده در پژوهشكده ها و مراكز تحقیق و توسعه شركت ها از سراسر آنها محسوب می شود.
وی بیان كرد: رسالت نشر دانش فنی و تعریف مرز های دانش در سطح عمومی جامعه نیز از وظایف و رسالت های دانشگاه ها به خصوص در قالب برگزاری همایش های علمی پژوهشی و صنعتی بوده و كارآمدی این همایش ها نیز منوط به حمایت و پشتیبانی كلیه عوامل تخصصی و پشتیبانی است.
همتی اشاره كرد: دانشگاه هرمزگان با همراهی انجمن مهندسی ساخت و تولید ایران در سالی كه توسط مقام معظم رهبری به عنوان اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل نامگذاری شده سیزدهمین دوره كنفرانس مهندسی ساخت و تولید ایران را برگزار می كند.
وی بیان كرد: كشور و هرمزگان كنار فرصت های گسترده پیش رو با چالش های جدی از جمله پرهیز از خام فروشی، افزایش بهره وری، بهبود كیفیت ، ساخت داخل، استحكام ارتباط دانشگاه با صنعت، ارتقاء فناوری، نوسازی ماشین و ابزارها صنایع، حفظ محیط زیست، استحصال انرژی های تجدید پذیر، ترسیم نقشه علمی و فناوری كشور و نظایر این ها مواجه است كه یكی از راهكارهای چاره جویی و هم افزایی برگزاری همایش های كارآمد است.
وی اشاره كرد: از آنجاییكه مباحثی همچون دانش فنی، سازندگی مبتنی بر دانش و درون زایی علمی و صنعتی از اركان اقتصاد مقاومتی است انتظار می رود تمام دانشگاهیان پژوهشگران و صنعتگران و ایرانیان دلسوز كه سربازان خط مقدم این جبهه اند به این عرصه وارد شوند.
وی اضافه كرد: ساخت و تولید با زندگی روزمره مردم سر و كار دارد و برای ایجاد تحول در زندگی مردم باید صنعت فعال شود.
3219 /6048

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سیزدهمین كنفرانس مهندسی ساخت و تولید ایران در بندرعباس برگزار می شود» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-4342) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا