فرماندار كنگاور: سلامت، پايه رشد اقتصاد و امنيت كشور است

به گزارش ايرنا، شريف خسروي روز يكشنبه در جلسه كارگروه شوراي بهداشت و سلامت شهرستان كنگاور اظهار كرد: بهترين جمله اي كه در سال جديد شنيده ام جمله اقتصاد مقاومتي، اقدام وعمل است كه رهبر انقلاب با درايت خاصي آن را به عنوان شعار امسال نامگذاري كردند.
وي با اشاره به اينكه مي بايست دانشگاه ها با انجام كارهاي تحقيقاتي در زمينه اقتصاد مقاومتي و ارتباط آن با سلامت پيشرو باشند، اضافه كرد: شبكه بهداشت و درمان شهرستان كنگاور اين موضوعات را پيگيري و بر آنها نظارت داشته باشد.
فرماندار كنگاور همچنين از مسئولان ادارات مختلف خواست عنايت بيشتري به گسترش ورزش هاي همگاني و نهادينه كردن آن در بين آحاد مردم داشته باشند.
خسروي از ورزش هاي همگاني به عنوان بستر مناسب براي نهادينه كردن ورزش در زندگي شخصي و اجتماعي مردم ياد كرد و گفت: برنامه هاي پياده روي خانوادگي زمينه ساز تحقق مطلوب اين امر است.
وي در ادامه با اشاره به شعار امسال هفته سلامت در غلبه بر ديابت بيان كرد: بايد تلاش كنيم با برنامه ريزي درست سبك زندگي مردم را تغيير داده و نگرش جامعه را در ارتقاء مولفه هاي سلامت و خود مراقبتي بالا ببريم.
سرپرست موقت شبكه بهداشت شهرستان كنگاور نيز در اين جلسه گفت: با توجه به اينكه سازمان جهاني بهداشت، روز سلامت و بهداشت در سال 2016 را به 'غلبه بر ديابت' نامگذاري كرده است برنامه هاي هفته سلامت در ايران نيز با اين شعار و رويكرد اجرا مي شود.
دكتر طاهره خزايي افزود: دليل نامگذاري امسال روز جهاني بهداشت به غلبه بر ديابت؛ شيوع بالاي اين بيماري در سراسر دنياست.
وي ارتقاي آگاهي مردم در باره افزايش شيوع ديابت و چگونگي پيشگيري از اين بيماري، تشخيص، درمان و مراقبت از افراد مبتلا به آن را از جمله اهداف برنامه هاي هفته سلامت در شهرستان كنگاور برشمرد.
هر ساله روز هفتم آوريل مصادف با 19 فروردين بعنوان روز جهاني بهداشت در كشورهاي مختلف جهان گرامي داشته مي شود كه شعار امسال روز بهداشت، غلبه بر ديابت تعريف شده است.
شهرستان كنگاور با حدود 85 هزار نفر جمعيت در شرق كرمانشاه قرار دارد.
7447/8066

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فرماندار كنگاور: سلامت، پايه رشد اقتصاد و امنيت كشور است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-4345) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا