امضاي تفاهم نامه همكاري شهرداري تهران و مجمع خيرين سلامت كشور

به گزارش روز يكشنبه ايرنا از روابط عمومي معاونت امور اجتماعي و فرهنگي شهرداري تهران، اين تفاهم نامه به منظور توسعه زمينه هاي همكاري و همه جانبه و استفاده بهينه از ظرفيت هاي موجود حوزه سلامت شهر تهران به امضاي حجت الاسلام ميثم امرودي معاون امور اجتماعي و فرهنگي شهرداري تهران و سيدرضا نيري دبير كل مجمع خيرين سلامت كشور رسيده است.
اين تفاهم نامه براي تقويت و توسعه همكاري با هدف فراهم نمودن زمينه گسترش عدالت در نظام سلامت شهر تهران با رويكرد حضور آحاد شهروندان به ويژه اصناف و بازاريان شهر تهران در كمك به بخش سلامت و همكاري دوجانبه و به اشتراك گذاشتن ظرفيت هاي در اختيار و بهره گيري از راهكارهاي مناسب در راستاي كمك در امر احداث، تجهيز، آموزش و پژوهش در عرصه سلامت و كمك در حدود ضوابط مندرج در اساسنامه مجمع، قوانين و مقررات حاكم بر طرفين منعقد شده است.
براساس اين گزارش، برنامه ريزي و هماهنگي طرفين به منظور كمك هدفمند در ارائه خدمات بهداشتي و درماني در مناطق مختلف شهر تهران با اولويت مناطق محروم و ايجاد زمينه هاي مناسب جهت بهره گيري از توانمندي هاي موجود و عملياتي نمودن اين توانايي هاي شهر تهران از جمله اهداف پيش بيني شده اين تفاهم نامه به شمار مي رود.
اين تفاهم نامه با تاكيد بر لزوم فرهنگ سازي و مشاركت خيرخواهانه با جهت دهي در امر سلامت با توجه به امكانات رسانه اي و زمينه هاي موجود، بنا دارد زمينه همكاري در صدور مجوزهاي لازم مرتبط با شهرداري به منظور احداث، تجهيز و راه اندازي مراكز متناسب با نيازهاي تاييد شده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در مناطق نيازمند خدمات به ويژه مناطق محروم شهر تهران در چارچوب قوانين و مقررات حاكم را فراهم آورد.
اين تفاهم نامه با مشاركت فعال شهرداري مناطق 22 گانه شهرداري تهران در تركيب هيات امنا و هيات مديره مجامع خيرين سلامت در سطح مناطق 22گانه شهرداري تهران و از طريق برنامه ريزي براي بهره گيري از حداكثر ظرفيت 354 خانه سلامت واقع در محلات تهران اجرايي مي شود.
همچنين بر اساس اين تفاهم نامه برنامه ريزي مشترك براي تجليل و قدرداني از خيرين و شخصيت هاي فعال و خير اقشار مختلف در حوزه سلامت در مناسبت هاي فرهنگي و ارزشي و همكاري لازم در جهت كمك به تشكيل موسسات خيريه سلامت تحت پوشش مجمع توسط اقشار مختلف مردم صورت مي گيرد.
تهرام/7245//1348

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «امضاي تفاهم نامه همكاري شهرداري تهران و مجمع خيرين سلامت كشور» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-4346) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا