بازديد دو مدير برجسته بازار مالي آلمان از سازمان بورس تهران

به گزارش روز يكشنبه ايرنا از پايگاه اطلاع رساني بازارسرمايه، «محمد فطانت» رئيس سازمان بورس و اوراق بهادار و مديران ارشد سازمان بورس، ميزبان دو تن از مديران برجسته بافين بودند.
بر اساس اين گزارش، بافين، نهاد قانونگذار و دولتي بازار آلمان است كه وظيفه نظارت بر بانك ها و موسسه هاي مالي آلمان را از سوي بانك مركزي جمهوري فدرال آلمان برعهده دارد.
در اين جلسه، ساختار نظارتي و چگونگي قانونگذاري هر دو نهاد به طور شفاف بازگو و زمينه هاي همكاري ميان اين دو نهاد بررسي شد.
«ژوهانس انگل» نيز در اين ديدار درباره عملكرد و ساختار بافين توضيحات كاملي ارائه داد و نقش بافين در بازار سرمايه آلمان را تشريح كرد؛ همچنين درخصوص نقش آفريني اين نهاد به عنوان ناظر و قانونگذار مطالبي را بيان كرد.
بافين، يك نهاد قانونگذار در آلمان است كه به صورت مستقل عمل مي كند؛ دفتر مركزي آن در شهر بن و فرانكفورت است و زير نظر وزارت اقتصاد آلمان فعاليت مي كند.
بافين در واقع ناظر بر عملكرد 2هزار و 700 بانك و 800 موسسه خدمات مالي و 700 ناشر است.
در پايان اين جلسه مقرر شد مديران ارشد و مديران عامل سازمان بورس و اوراق بهادار و بافين در جلسه اي با يكديگر در آلمان و ايران درباره همكاري هاي آتي ديدار و مذاكره كنند.
اقتصام** 9141 ** 2023

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بازديد دو مدير برجسته بازار مالي آلمان از سازمان بورس تهران» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-4348) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا