مردم اصفهان در مديريت تامين آب شرب اين استان مشاركت كنند

به گزارش ايرنا به نقل از روابط عمومي شركت آب و فاضلاب استان اصفهان، حميدرضا تشيعي روز يكشنبه در بازديد از پروژه تصفيه خانه آب گلپايگان اظهار كرد: همراهي مردم در مصرف بهينه آب موجب مي شود تا آب شرب اين استان در فصل گرم سال با مشكل مواجه نشود.
وي خواستار اعمال مديريت فشار شبكه توزيع، استفاده از منابع كيفي تمام بخش ها اعم از خصوصي و دولتي و بهره گيري از تمام ظرفيت هاي آبي شركت آبفا استان اصفهان براي تأمين آب شرب اين استان شد.
معاون شركت مهندسي آب و فاضلاب كشور ميزان ذخيره آبي سد زاينده رود را 17 درصد اعلام كرد و افزود: در اين شرايط سد زاينده رود از لحاظ ذخيره آبي در وضعيت بحراني قرار دارد.
وي در باره تصفيه خانه آب شهرستان گلپايگان نيز گفت : اين پروژه بيش از 80 درصد پيشرفت فيزيكي دارد بطوريكه بخش اعظم قسمت مكانيكي و الكترونيكي آن انجام شده است.
تشيعي با اشاره به اينكه شهرستان گلپايگان از لحاظ كمي با مشكل تأمين آب مواجه نيست، اظهاركرد: از آنجايي كه اين تصفيه خانه يكي از بزرگترين تصفيه خانه هاي استان اصفهان محسوب مي شود اجراي كيفي اين پروژه از اهميت بسزايي برخوردار است.
وي با بيان اينكه اجراي طرح تصفيه خانه آب گلپايگان براي برخورداري مردم از آب گوارا و كاهش ميزان سختي آب، در دستور كار قرار گرفت ، تصريح كرد: آب شرب اين منطقه تا قبل از به بهره برداري رسيدن فاز يك تصفيه خانه گلپايگان از نظر بهداشتي هيچ گونه مشكلي نداشت و سالم بود.
معاون شركت مهندسي آب و فاضلاب كشور همچنين در بازديد از پروژه تصفيه خانه آب خوانسار از به بهره برداري رسيدن فاز اول اين پروژه در آينده نزديك خبر داد و گفت: با بهره برداري از مرحله اول تصفيه خانه آب خوانسار مشكل كمبود آب شرب اين شهرستان برطرف و آب شرب اين منطقه بصورت پايدار تأمين مي شود.
حوضه زاينده رود از دو استان اصفهان و چهارمحال و بختياري تشكيل شده كه 93 درصد از مساحت و 98 درصد از جمعيت تحت پوشش اين حوضه در استان اصفهان و 7 درصد از مساحت و 2 درصد از جمعيت تحت پوشش آن در استان چهارمحال و بختياري قرار دارد.
اين رودخانه بعنوان بزرگترين جريان آبي منطقه مركزي ايران در سال هاي اخير با پديده خشكسالي، افزايش برداشت و سوء مديريت منابع آب مواجه و در محل پائين دست در بيشتر ماه هاي سال با خشكي مواجه شده است.
طرح 9 ماده اي احياي حوضه آبريز زاينده رود در سال 93 با هدف هماهنگي و اعمال مديريت واحد بر اين حوضه آبريز در موضوعات منابع، مصارف و حقابه ها به تصويب شوراي آب كشور رسيد.
د/6020/ 2093

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مردم اصفهان در مديريت تامين آب شرب اين استان مشاركت كنند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-4417) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا