مقام سازمان ملل:تنها برنده اختلاف هاي سياسي در عراق داعش است

به گزارش پايگاه مركزي خبر عراق، «جورجي بوستين» معاون نمايندگي سازمان ملل متحد در واكنش به بحران سياسي روزهاي گذشته عراق، از تداوم اين بحران ابراز نگراني كرد.
وي گفت: تداوم اين بحران سبب تضعيف نهادهاي حاكميتي و همچينين خطري بزرگ براي وحدت و يكپارچگي عراق است.
بوستين افزود: بحران سياسي در عراق در زماني كه تمام تلاش ها بايد بر مبارزه با داعش، اجراي اصلاحات، بهبود وضعيت اقتصادي و بازگشت پويايي و نشاط به اركان حكومت معطوف باشد، پديد آمده است.
وي با بيان ضرورت پيوستن نمايندگان منتخب پارلمان و رهبران سياسي به گفت و گوهاي سازنده براي رسيدن به بك راه حل سياسي، يادآورشد كه عراق روزهاي بسيار سختي را سپري مي كند.
بوستين گفت: لازمه برقراري ثبات سياسي در عراق آن است كه گام هايي در جهت اجراي اصلاحات در كشور برداشته شود.
معاون نمايندگي سازمان ملل متحد در عراق در پايان از رهبران سياسي، احزاب و نمايندگان عراقي خواست تا با توجه به مصالح كشور، زمينه را براي رسيدن به يك راه حل سياسي بردارند.
گروه هاي سياسي عراق بر سر تشكيل دولت جديد در اين كشور اختلاف دارند و اين امر سبب دودستگي بين اعضا و جناح هاي سياسي در عراق شده است.
اختلاف هاي سياسي در عراق سرانجام در هفته گذشته به تقسيم پارلمان عراق به دو گروه از نمايندگان انجاميد.
اكنون دو گروه عمده سياسي يعني مجلس اعلا و بدر ضمن هشدار نسبت به تقسيم عرصه سياسي عراق و تشكيل دو پارلمان و به تبع آن دو دولت، اعلام كرده اند كه با اصلاحات فراگير و حتي تغيير روساي سه گانه حكومت موافق هستند، اما آن را مشروط به اقدام در چارچوب قانون كرده اند.
حيدر العبادي نخست وزير عراق در چارچوب مبارزه با فساد در كشور با ارائه طرح دولت فن سالار در تلاش است تا اصلاحاتي را كه وعده داده است، محقق سازد.
خاورم**9365**1010

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مقام سازمان ملل:تنها برنده اختلاف هاي سياسي در عراق داعش است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-4424) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا