طرح توليد سبزيجات سالم در باغچه هاي خانگي اجرا شد

به گزارش روز يكشنبه ايرنا به نقل از روابط عمومي سازمان جهاد كشاورزي استان قزوين، فاطمه خمسه افزود: اين طرح در راستاي ترويج توليد محصول سالم، ارتقاي دانش و مهارت زنان روستايي و نيز توانمندي و اثربخشي نقش آنان در تامين سبد غذايي سالم براي خانوار اجرا شده است.
وي اظهار كرد: اين طرح براي نخستين بار در سال 89 در روستاي شهرستانك از توابع بخش ارداق شهرستان بويين زهرا آغاز و تاكنون 70 نفر از زنان روستايي اين منطقه در سطح نيم هكتار اقدام به كشت سبزيجات خانگي كرده اند.
خمسه تصريح كرد: امسال هم اين طرح در روستاهاي رودك شهرستان بويين زهرا، حلال آباد، چناسك و زياران شهرستان آبيك، روستاي مايان از توابع شهرستان تاكستان و روستاي شهيدآباد شهرستان آوج نيز به مرحله اجرا در آمده است.
به گفته وي، طرح توليد سبزيجات سالم در باغچه هاي خانگي از سوي مديريت هماهنگ ترويج كشاورزي سازمان با همكاري مديريت حفظ نباتات و مركز تحقيقات كشاورزي و منابع طبيعي سازمان جهاد كشاورزي استان قزوين انجام شد.
استان قزوين داراي 80 هزار بهره بردار بخش كشاورزي مي باشد.
7390/8054

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «طرح توليد سبزيجات سالم در باغچه هاي خانگي اجرا شد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-4466) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا