کفش‌هایی برای کوبی

حذف راجر فدرر از رقابت‌هاي مونت‌كارلو

کفش‌هایی برای کوبی

یکشنبه 29 فروردین 1395 0

فوتبال جهان - فدرر روی کفش‌هایش تاریخی را ثبت کرده بود که ابتدا بی‌معنی به نظر می‌رسید: «4.13.16» ولی بعد از بازی اول، در کنفرانس خبری مشخص شد که نایکی و راجر فدرر تصمیم گرفته‌اند به خاطر کوبی برایانت چنین کاری کنند.

راجر فدرر، مرد شماره 3 و 34 ساله تنيس دنيا هم از گردونه رقابت‌هاي مونت‌كارلو كنار رفت. او كه تا يك‌هشتم نهايي اين رقابت‌ها پيش آمده بود، در سه ست و با نتيجه 2 بر يك مغلوب مغلوب ژو ويلفرد سونگاي فرانسوي، مرد شماره 9 و 31 ساله فرانسوي شد تا از رسيدن به يك‌چهارم نهايي رقابت‌هاي مسترز 1000 محروم شود. حذف فدرر در شرايطي صورت گرفت كه پيش از او، نواك جوكوويچ، مرد شماره يك تنيس دنيا با كنار رفتن در همان دور اول اين تورنمنت حسابي همه را شوكه كرد.
البته شكست خوردن فدرر در اين تورنمنت خيلي هم هوادارانش را ناراحت نكرد. او نزديك به 2 ماه به دليل مصدوميت زانو بازي‌ها را كنار گذاشته بود و مونت‌كارلو مصادف شد با اولين تورنمنتي كه او بعد از عمل زانويش تجربه كرده. شايد به همين دليل بود كه خودش هم در كنفرانس خبري بعد از بازي با لبي خندان از اين تورنمنت وداع كرد: «خب راستش زياد نمي‌توانم درباره سطح واقعي ژو ويلفرد سونگا در اين مسابقه حرف بزنم چون بيشتر حواسم معطوف به بازي خودم بود‌‌؛ از اين لحاظ فقط مي‌توانم بگويم لحظات بسيار خوبي را سپري كردم. واقعاً بايد بگويم از سبك و شيوه‌اي كه در يك‌هشتم بازي كردم، راضي‌ام. هم بك‌هندهايم خوب بود هم فورهندهايم‌‌؛ هرچند كه در زدن سرويس بالا و پايين داشتم. البته اين موضوع هم به نظرم كاملاً طبيعي است».
طبيعي بودن بالا و پايين در بازي فدرر اشاره‌اي غيرمستقيم به مصدوميت او و نبودنش در كوران رقابت‌ها بود. راجر چند ماه پيش وقتي قصد داشت بچه‌هايش را حمام كند، متوجه درد زانو شد و در نهايت مجبور شد مينيسك زانويش را جراحي كند. او با اين حال از نتيجه كار راضي است: «به نظرم چيزي كه الان بيشتر نياز دارم، اين است كه بيشتر در زمين‌هاي تنيس وقت بگذرانم. خب من مسابقه‌اي 2 ساعت و 10 دقيقه‌اي داشتم و بي‌صبرانه منتظرم ببينم زانويم نسبت به اين زمان طولاني‌مدت كه زير فشار بوده چطور واكنش نشان مي‌دهد».
فدرر البته با وجود كنار رفتن از تورنمنت مونت‌كارلو ظاهراً ميلي به ترك كردن اين تورنمنت ندارد: «هنوز دقيقاً تصميم نگرفته‌ام كه از اينجا بروم يا بمانم و همين‌جا تمرين كنم چون آن‌طور كه اطلاع داده‌اند، هواي سوئيس خيلي هواي خوبي نيست». به هر حال رقابت بعدي پيش از شروع دومين گرنداسلم سال در رولان‌گروس، تورنمنت مسترز 1000 مادريد است. فدرر درباره اينكه آيا در اين تورنمنت بازي مي‌كند يا نه هم گفت: «اين تورنمنت ابتداي ماه مي ‌شروع مي‌شود و هنوز 10 روزي فرصت دارم در اين مورد تصميم بگيرم. به هر حال بايد يكسري تمرينات را پشت ‌سر بگذارم و سطح جسمي بدني‌ام را هم بسنجم. روي هم رفته مي‌توانم بگويم تورنمنت مونت‌كارلو برايم تورنمنت خوبي بود. دقيقاً به چيزي كه مي‌خواستم، در اين تورنمنت رسيدم».

كفش‌هايي به احترام كوبي
بازي در تورنمنت مونت‌كارلو براي راجر فدرر مصادف شده بود با خداحافظي يكي از بزرگترين بسكتباليست‌هاي تاريخ. در واقع كوبي برايانت درست زماني كه فدرر قصد داشت كارش را در مونت‌كارلو شروع كند، براي هميشه از دنياي حرفه‌اي بسكتبال خداحافظي كرد. اين موضوع ابتدا چندان نشانه خارجي در مسترز مونت‌كارلو نداشت ولي در همان مسابقه اول بود كه كفش‌هاي راجر فدرر توجه بسياري را جلب كرد. او روي كفش‌هاي تاريخي را ثبت كرده بود كه ابتدا بي‌معني به نظر مي‌رسيد: «4.13.16» ولي بعد از بازي اول، در كنفرانس خبري مشخص شد كه نايكي و راجر فدرر تصميم گرفته‌اند به خاطر كوبي برايانت چنين كاري كنند. راجر درباره اين موضوع هم گفت: «اين كفشي ويژه براي گرامي نگه داشتن كاري بود كه كوبي برايانت كرد‌‌؛ 13 آوريل (ماه 4 ميلادي) 2016 هم به همين خاطر توسط نايكي انتخاب شده بود. روزي كه قرار بود كوبي آخرين بازي‌‌اش را در NBA برگزار كند. او 20 سال فوق‌‌‌العاده را در ليكرز سپري كرد و به همين خاطر چنين تصميمي گرفته شد».


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کفش‌هایی برای کوبی» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( خبر ورزشی ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-4490) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : خبر ورزشی