معابر اصلي قم باوجود آب گرفتگي باز است

سيد امير سامع جمعه شب درگفت و گو با ايرنا، با بيان اينكه در حال حاضر زير گذر خيابان امامزاده ابراهيم در منطقه 6 و همچنين يك باند بلوار الغدير به علت حجم آب زيادي كه از بالا دست جاري شده مسدود شده و ترافيك نيز دراين مسير به كندي در جريان است، اظهار داشت: پرسنل خدمات شهري در تلاش هستند، در اسرع وقت شرايط را به حالت معمول و عادي بازگردانند.
وي با بيان اينكه حجم بارندگي هاي عصر روز جمعه در قم بسيار زياد و غير قابل پيش بيني بود، افزود: پرسنل خدمات شهري قم با استفاده از تجهيزات مورد نياز از قبيل انواع پمپ، ماشين هاي مكنده و تانكرهاي جمع كننده آب هاي سطحي در حالت آماده باش به سر مي بردند و بعد از بارندگي به سرعت وارد عمل شدند.
سامع با بيان اينكه ورودي هاي شهر بويژه از سمت بلوار الغدير، ورودي اراك، جعفريه و مسيرهاي مختلف ديگر تحت كنترل عوامل شهرداري قرار گرفت، افزود: به خاطر حجم بارندگي هاي داخل شهر، زير پل هايي كه داخل بلوار زائر قرار دارند، آب گرفتگي هايي بوجود آمده است.
وي با اشاره به اقدامات انجام شده به منظور جلوگيري از ورود آب به خانه ها، تصريح كرد: نيروهاي خدمات شهري با 70 مورد تجهيزات و پرسنل آتش نشاني نيز با 40 تجهيزات از عصر امروز اقدام به جمع آوري آب هاي سطحي جمع شده در محدوده شهرك پرديسان و بلوار الغدير نمودند.
سامع با اشاره به ورود آب به برخي از منازل با توجه به حجم بالاي آب، تصريح كرد: پرسنل آتش نشاني در حال جمع آوري آب از منازل هستند، و در اسرع وقت اين مشكل را برطرف خواهند نمود.
معاون شهردار قم همچنين با تاكيد بر اينكه حوزه معاونت خدمات شهرداري قم با در اختيار داشتن 3 شيفت نيرو در طول 24 ساعت شبانه روز براي مواجه با هر گونه شرايط بحراني آمادگي دارد، افزود: شهر قم به يك سري زير ساخت هايي نياز دارد، فراهم نمودن آنها براي چنين مواقعي ضروري است.
سامع همچنين با اشاره به شبكه فاضلاب و اينكه اين شبكه در مواقعي كه بارندگي هاي زياد اتفاق بيفتد كمك زيادي به شهر مي كند،اذعان داشت: بخش هايي از قم فاقد شبكه آب و فاضلاب است، لذا زير ساخت هاي معابر براي زماني كه بارندگي هاي شديد روي مي دهد، مناسب نيست.
وي همچنين با بيان اينكه در بودجه سال 95 اعتبار لازم براي جمع آوري آب هاي سطحي و تقويت كانال ها به منظور جلوگيري از تجمع آب در زير گذرها و معابر اصلي به هنگام بارندگي پيش بيني شده است، ابراز اميدواري كرد: با ايجاد اين زير ساخت هاي لازم به هيچ وجه شاهد بروز بحران هايي مانند وقوع سيلاب و آب گرفتگي معابر در سطح شهر قم نباشيم.
سرگرد رضا پارسا نسب رئيس اداره آموزش و فرهنگ ترافيك پليس راهنمايي و رانندگي قم نيز در محل بلوار الغدير در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: نيروهاي راهنمايي و رانندگي فرماندهي انتظامي قم از ابتداي بارندگي و آبگرفتگي به منظور هدايت رانندگان و بازكردن مسير درمناطق مختلف قم بويژه بلوار الغدير مستقر شدند.
سرگرد رضا پارسا نسب افزود: درحال حاضر ترافيك در بسياري از مناطق شهر كه دچار آبگرفتگي بوده ، روان شده است.
7403/ 6133/

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معابر اصلي قم باوجود آب گرفتگي باز است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-45) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا