ترويج فرهنگ جهاد و شهادت بهترين راه براي حفاظت از نظام است

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام والمسلمين محمد مهدي ماندگاري روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: با فرهنگ مقاومت و ايثار مي توان به سه هدف مهم حفاظت از نظام جمهوري اسلامي، تربيت نسل جوان و بستر سازي براي ظهور دست يافت.
وي با اشاره به اينكه همه ما مديون شهدا هستيم بيان كرد: اگر مسئولان امروز مي توانند در پست هاي خود خدمت كنند و مردم در امنيت و آرامش به زندگي ادامه مي دهند، همه به خاطر ايثارگري هاي شهداست.
وي با بيان اهميت زنده نگاه داشتن ياد و خاطره شهدا در بيانات رهبر معظم انقلاب ادامه داد: اگر امروز فرهنگ مقاومت و ايثار در جامعه ترويج نشود به معناي آن است كه در مقابل شهدا ناسپاسي كرديم.
وي با اشاره به اينكه اگر جوانان ما با روحيه شهادت طلبي تربيت شوند راه براي بستر سازي ظهور فراهم مي شود افزود: مبارزه دشمن با فرهنگ جهاد و مقاومت به اين خاطر است كه اين فرهنگ اسلام و انقلاب را در مقابل خطرات و توطئه ها بيمه مي كند.
وي با بيان اينكه مقاومت علم مبارزه است كه در همه حوزه ها از جمله اقتصاد حضور دارد، ادامه داد: توجه به مباني اقتصاد مقاومتي به ما مي آموزد كه مقاومت نوعي معامله با خداوند است كه در نتيجه آن انسان از مشكلات پيش روي خود نمي ترسد و در جهت موفقيت تلاش مي كند.
ماندگاري گفت: تاكيد رهبر معظم انقلاب براي اجراي سياست هاي اقتصاد مقاومتي به دليل نگاهي است كه ايشان به آينده دارند، چرا كه اگر اقتصاد مقاومتي در جامعه محقق شود بيشتر مشكلات جاري حل خواهد شد.
وي افزود: زماني كه دشمنان متوجه شدند در جبهه نظامي و فرهنگي نمي توانند موفق باشند، در مسائل اقتصادي سرمايه گذاري كردند تا با تغيير سبك زندگي مردم و ايجاد نارضايتي در جامعه به اهداف خود برسند، كه با پيش بيني دقيق رهبر معظم انقلاب و اجراي اقتصاد مقاومتي در اين بخش هم ناكام خواهند ماند.
وي با اشاره به اينكه اقتصاد مقاومتي مولفه هاي ديني بسياري دارد بيان كرد: اولين مولفه اقتصاد مقاومتي توجه به فرهنگ كار توسط همه قشرهاي جامعه است.
مدير موسسه روايت سيره شهدا با اشاره به پرهيز از اسراف و تجمل گرايي در اقتصاد مقاومتي گفت: در اين الگوي اقتصادي، فرهنگ قناعت و اصلاح الگوي مصرف به عنوان بزرگترين سرمايه اقتصادي افراد جامعه جايگاه ويژه اي دارد.
ماندگاري در ادامه به بيان گزارشي پيرامون فعاليت هاي انجام گرفته در بخش هاي مختلف موسسه روايت سيره شهدا از جمله ستاد راويان روحاني، مركز تخصصي جهاد و معاونت فرهنگي مطاف عشق پرداخت و گفت: اين موسسه در عمليات فرهنگي راهيان نور در مجموع يك هزار و 749 روز نفر اعزام راوي داشته است.
وي با اشاره به اينكه اعزام ها در پنج گروه انجام شده است افزود: اين اعزام ها 273 روز نفر براي دانشجويان، 411 روز نفر براي دانش آموزان، 22 روز نفر براي حوزويان، 24 روز نفر براي زائران خارجي و يك هزار و 19 روز نفر هم براي زائران عمومي بوده است.
وي ادامه داد: در كنار اين اعزام ها، 30 راوي مستقر در 11 زيارتگاه در جهت ترويج ارزش هاي فرهنگ جهاد و شهادت و خدمت رساني به زائران مناطق جنگي فعاليت مي كردند.
ماندگاري گفت: راويان اعزام شده به مناطق جنگي در مدت دوهفته و 172 روز نفر در مدارس شهرهاي اهواز، آبادان و خرمشهر حضور يافتند و در مساجد اين شهرها به اجراي 217 برنامه در مناسبت هاي مختلف پرداختند.
وي با اشاره به راه اندازي سايت درخواست اعزام راوي براي افرادي كه متقاضي روايتگري هستند در موسسه روايت سيره شهدا افزود: روايت فرهنگ جهاد و شهادت، هم لساني است و هم مكتوب و در همين راستا معاونت فرهنگي مطاف عشق با توليد بيش از 100 محصول فرهنگي در قالب كتاب و فلش هاي كارت سبك زندگي با نگاه به سيره شهدا مشغول فعاليت است.
وي ادامه داد: اين معاونت دو جشنواره عكس در فضاي مجازي و در كانال شهيد نما برگزار كرده است كه با استقبال گسترده مخاطبان رو به رو شده است.
ماندگاري گفت: 30 هزار بسته فرهنگي براي دانش آموزان در معاونت فرهنگي مطاف عشق با همكاري سپاه پاسداران توليد و در مدارس توزيع شد.
وي با اشاره به اينكه مخاطب در دنياي امروز به سمت فضاي مجازي در حركت است افزود: راه اندازي فروشگاه اينترنتي مطاف كه محصولات فرهنگي را ارائه مي كند و توليد 22 نرم افزار اندرويدي كه در كافه بازار موجود است، توسط معاونت مطاف عشق براي فضاي مجازي تدارك ديده شد.
مدير موسسه روايت سيره شهدا در خصوص مركز تخصصي جهاد و شهادت گفت: اعتقاد ما اين است كه اگر جهاد و شهادت در قالب يك رشته حوزوي در حوزه علميه راه اندازي شود، كار بزرگي انجام شده است.
وي افزود: به همين منظور رشته تخصصي تبليغ فرهنگ جهاد در سطح سه حوزه با نظارت مركز تخصصي جهاد تصويب شد و اين رشته در سال تحصيلي آينده حوزه هاي علميه فعاليت خود را آغاز مي كند.
وي با اشاره به اينكه مركز تخصصي جهاد و شهادت، اولين سمينار فرهنگ جهاد را در سال 93 به منظور گفتمان سازي اين فرهنگ در جامعه برگزار كرد، ادامه داد: اين مركز دومين سمينار را در تابستان امسال برگزار خواهد كرد كه تا كنون بيش از 150 اثر براي داوري و ارائه به بخش دبيري سمينار ارسال شده است.
موسسه روايت سيره شهدا 18 سال است كه به صورت تخصصي در حوزه جهاد و مقاومت و زنده نگاه داشتن ارزش هاي فرهنگ ايثار و شهادت فعاليت مي كند.
/7405/ 1175

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ترويج فرهنگ جهاد و شهادت بهترين راه براي حفاظت از نظام است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-4519) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا