پرداخت يارانه زمينه صادرات بيشتر محصولات كشاورزي را فراهم مي كند

به گزارش ايرنا، نيازعلي ابراهيمي پاك روز يكشنبه در جلسه صادرات تخم مرغ و مرغ گوشتي كه با حضور جمعي از مسوولان در سالن اجتماعات سازمان جهاد كشاورزي قزوين برگزار شد، افزود: بايد يارانه صادرات به محصولات كشاورزي پرداخت شود تا زمينه صادرات بيشتر آن در كشور فراهم شود.
وي اظهار كرد: استان قزوين ظرفيت خوبي براي توليد گوشت مرغ و تخم مرغ دارد و از اين رو بايد زمينه صادرات مازاد توليدات اين بخش به خارج از كشور فراهم شود.
به گفته ابراهيمي پاك، صادرات محصولات كشاورزي رونق و توسعه پايدار اين بخش را به دنبال خواهد داشت
وي در ادامه به امضاي تفاهم نامه همكاري دو جانبه استان هاي كربلا و قزوين اشاره و خاطرنشان كرد: كشور عراق و كربلاي معلي بازار مناسبي براي صادرات محصولات كشاورزي استان است كه بايد به اين امر توجه ويژه اي داشته باشيم.
مدير تنظيم بازار محصولات و نهاده هاي كشاورزي سازمان جهاد كشاورزي استان قزوين نيز در اين نشست گفت: در برنامه توسعه صادرات غير نفتي، بخش كشاورزي مي تواند محصولات خوب و با كيفيتي را صادر كند.
محمود محمودي افزود: در سال 95 هدف گذاري براي 800 تا يك ميليون دلار صادرات در اين استان صورت گرفته كه حدود 300 ميليون دلار مربوط به حوزه كشاورزي مي باشد.
وي تصريح كرد: سال گذشته حدود 35 ميليون دلار تخم مرغ، كشمش، پسته و جوجه يك روزه از استان قزوين به خارج از كشور صادر شد.
محمودي با اشاره به برنامه ريزي انجام شده براي تكميل طرح هاي نيمه تمام بخش كشاورزي در استان، خاطرنشان كرد: با تكيمل ظرفيت واحد هاي نيمه تمام، توليدات بخش كشاورزي استان به چند برابر افزايش يافته و زمينه صادرات اين محصولات نيز فراهم مي شود.
وي، برند سازي محصول و نيز ايجاد شرايط مناسب براي توليد را لازمه صادرات انواع محصولات عنوان كرد.
مديرعامل اتحاديه سراسري مرغداران كشور هم در اين جلسه اظهار كرد: با توجه به سرانه مصرف مرغ و مواد پروتئيني در كشور، بايد فرهنگ سازي براي افزايش مصرف داخلي را فراهم كرد.
علي حجت افزود: در بخش صادرات بايد ارزش آفريني و ارزش آوري را مورد نظر قرار داد زيرا استاندارد سازي توليد نقش به سزايي در صادرات محصولات خواهد داشت.
وي ادامه داد: حضور مستقيم در كشورهاي خارجي زمينه را براي صادرات و نيز سود واقعي براي توليد كننده را به دست خواهد آورد.
حجت در پايان يادآور شد: براي توسعه صادرات و ايجاد زير ساخت هاي صادراتي پرداخت يارانه صادراتي امر ضروري به شمار مي رود.
معاون بهبود توليدات دامي سازمان جهاد كشاورزي استان قزوين هم اظهار داشت: با توجه به توانمندي هاي بخش كشاورزي، شرايط صادرات محصولات توليدي اين بخش در استان وجود دارد.
سيدمنصور حاج سيد جوادي اضافه كرد : در بخش توليد دام و طيور، به ويژه مرغ و تخم مرغ با ايجاد شرايط و برخي تغييرات و نيز افزايش ظرفيت زمينه صادرات محصولات را فراهم خواهيم كرد.
استان قزوين داراي 25 واحد مرغ مادر گوشتي به ظرفيت سالانه يك ميليون و 535 هزار و 500 قطعه، چهار واحد مرغ مادر تخمگذار به ظرفيت 620 هزار و 500 قطعه، 682 واحد مرغ گوشتي به ظرفيت 13 ميليون و 33 هزار و 960 قطعه، 59 واحد مرغ تخمگذار به ظرفيت هفت ميليون و 509 هزار و 400 قطعه، يك واحد اجداد گوشتي به ظرفيت 105 هزار قطعه، دو واحد اجداد تخمگذار به ظرفيت 21 هزار و 660 قطعه و 16 واحد پرورش پولت به ظرفيت سه ميليون و 932 هزار و 19 قطعه است.
7390/8054

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پرداخت يارانه زمينه صادرات بيشتر محصولات كشاورزي را فراهم مي كند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-4522) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا