خريد سهام يك شركت بورسي توسط نخستين صندوق بزرگ اروپايي

به گزارش روز يكشنبه ايرنا از پايگاه اطلاع‌رساني بازار سرمايه (سنا)، «روح الله حسيني مقدم» از رويداد مثبت و مهمي خبر داد كه مي تواند براي عرضه و تقاضاي روزهاي اخير، بازار سهام ايران را متاثر و زمينه حضور عملي سرمايه گذاران خارجي را به تالار حافظ فراهم كند.
وي با اشاره به تمايل و عطش سرمايه گذاران خارجي براي فعاليت در بورس تهران - به دليل بازدهي هاي خيره كننده و بسيار متفاوت با ساير بورس ها- افزود: يكي از مشكلات و موانع حضور سرمايه گذاران خارجي در بازار سهام ايران، مسايل بانكي و چگونگي ورود منابع و تبديل آن به ريال و انجام فرايند خريد و فروش سهام بود كه اقدامات لازم براي رفع اين موانع درحال انجام است.
اين مقام مسئول افزود: بر همين اساس چهارشنبه گذشته مديران يكي از صندوق هاي بزرگ و با سرمايه قابل توجه اروپايي كه سال گذشته اقدام به طي مراحل لازم براي دريافت كد سهامداري كرده بود، تصميم دارند از چهارشنبه اين هفته ابتدا با 2هزار ميليارد ريال دست به خريد سهام شركت هاي بورس آن هم با نگاه بلندمدت بزنند.
حسيني مقدم ادامه داد: مديران اين صندوق پيش از اين چند بار به ايران آمده و همه اطلاعات لازم را به دست آورده و بازديدهايي را از شركت هاي آينده دار انجام داده اند. از سوي ديگر براي بخش ايران تعدادي تحليلگر ايراني و اروپايي را نيز به كار گرفته و سهام گروه ها و صنايع برتر را شناسايي كرده و از چهارشنبه اين هفته اقدام به خريد سهام مي كنند كه بعد از برجام، نخستين خريد مستقيم صندوق هاي بزرگ اروپايي از سهام شركت هاي ايراني به شمار مي رود.
به گفته وي، اين صندوق از طريق چند شركت كارگزاري، خريد و فروش سهام مورد نظر را انجام خواهد داد و با عملي شدن اين برنامه، راه براي حضور مستقيم ديگر سرمايه گذاران خارجي در بازار سهام ايران باز خواهد شد.
به گزارش ايرنا، براساس اعلام شركت بورس و اوراق بهادار تهران، در سال گذشته 200 كد معاملاتي بورس براي سرمايه گذاران خارجي صادر شد تا با توجه به كدهاي معاملاتي صادر شده در سال 94، مجموع كدهاي معاملاتي سرمايه گذاران خارجي به 550 كد برسد.
اقتصام** 9141 ** 2023

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خريد سهام يك شركت بورسي توسط نخستين صندوق بزرگ اروپايي» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-4526) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا