هشدار كارشناسان ضد تروريسم درباره رشد نسل دوم مهاجران در اسپانيا

به گزارش ايرنا به نقل از نشريه سياسي ديپلمات، كارشناسان مذكور روز جمعه در اين راستا ضمن اين هشدار به اسپانيا به طور ويژه اعلام كرده اند كه بايد هرچه زودتر اقدامات لازم براي جذب اين گروه سني از مهاجران در بطن جامعه اسپانيا را انجام دهد؛ زيرا فردا دير خواهد بود.
«فرناندو رئينارس» مدير برنامه اي به نام تروريسم جهاني در «انستيتو سلطنتي الكانو» در گردهمايي با عنوان 'تهديد تروريسم در اروپا؛ چالش ها و پاسخ ها' كه در انجمن «بوتين» مادريد برگزار شد، گفت كه جداي از سوريه و عراق، پديده اي در بطن جوامع اروپايي موجب شده يك چهارم يا يك پنجم كل مبارزان خارجي در صفوف تروريست ها، اروپايي باشند.
رئينارس مانند بسياري از كارشناسان ديگر بر اين عقيده است كه افراطي شدن، بويژه در ميان نسل دوم و در كشورهاي اتحاديه اروپا با بالاترين جمعيت مسلمان مانند بلژيك و فرانسه رخ داده است.
به گفته وي، اسپانيا و ايتاليا كمتر از دو كشور ياد شده درگير اين پديده شده اند.
رئينارس گفت: جمعيت جوانان افراطي در سطح اروپا به طبقه خاص اجتماعي مربوط نيستند. در فرانسه بيش از نيمي از آنان از طبقه متوسط هستند و در انگلستان اكثريت آنها تحصيلات دانشگاهي دارند.
خانم «كارولا گارسيا كالبو» كه كارشناس ديگر انستيتو الكانو در زمينه تروريسم است، گفت كه نسل دوم مهاجران در اسپانيا در حال رسيدن به سن جواني هستند و اسپانيا بايستي از تجربه كشورهايي مانند فرانسه، بلژيك و انگلستان براي جذب آنها در جامعه استفاده كند.
«خسوس نونيس» معاون انستيتو مطالعات جنگ و اقدامات انساندوستانه نيز به نوبه خود گفت كه جوانان نسل دوم به دليل نام خانوادگي و رنگ آنها در جامعه پذيرفته نمي شوند و داعش، خلاء هويتي كه در آن گرفتار هستند را پر مي كند.
اروپام*5*491**1504

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هشدار كارشناسان ضد تروريسم درباره رشد نسل دوم مهاجران در اسپانيا» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-454) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا