2 هيات سرمايه گذاري از كشورهاي افغانستان و چين به چابهار سفر مي كنند

به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل سازمان منطقه آزاد تجاري – صنعتي چابهار حامد علي مباركي اظهار داشت: مشاور شركت هاي صادرات و واردات ميوه، رئيس كميسيون صادرات و واردات ميوه به همراه يك نفر سرمايه گذار افغاني از ايالت قندهار، هيات سرمايه گذاري كشور افغانستان به چابهار هستند.
وي ادامه داد: اين گروه در سفر چهار روزه خود به چابهار پس از بازديد و بررسي زير ساخت هاي بندري اين منطقه در خصوص صادرات ميوه از طريق منطقه آزاد اين شهرستان به ايران ، هند و كشورهاي شرق آسيا اقدام خواهند كرد.
وي گفت: هيات سرمايه گذاري از كشور چين نيز مديران شركت DOUBLE VIEW (دابل ويو) اين كشور هستند كه با هدف سرمايه گذاري در زمينه ساخت و ساز مسكن به چابهار سفر مي كنند.
مدير عامل سازمان منطقه آزاد تجاري – صنعتي چابهارخاطر نشان كرد: اين هيات در سفر يك روزه خود به منطقه آزاد اين شهرستان از ظرفيت هاي اقتصادي اين منطقه بازديد و زمينه سرمايه گذاري در بخش ساخت و ساز را بررسي مي كنند.
مباركي افزود: اين شركت چيني داراي رتبه AAAدر چين با 18 گواهي درجه كيفيت EPC در حوزه هاي از قبيل ساخت و ساز مسكن، مهندسي راه آهن، بندv سازي، عمران شهري، ذخيره سازي آب، استحصال برق از آب، ساخت و ساز در حوزه مهندسي پتروشيمي، مهندسي فولاد، ساخت و ساز فرودگاه، پل و غيره در 156 كشور جهان فعال است.
وي افزود: ورود 64 هيات و شركت سرمايه گذاري خارجي در شرايط پسا تحريم و تصويب برجام نشانگر اهميت بالاي بندر راهبردي چابهار است.
چابهار تنها بندر اقيانوسي كشور و سرزمين موج و مرجان با 13هزار و 161 كيلومترمربع وسعت از شمال به شهرستانهاي نيكشهر، قصرقند و سرباز، از شرق به كشور پاكستان، از جنوب به درياي عمان(مكران) و از غرب به كنارك متصل است.
اين شهرستان زيبا و ساحلي در منطقه مكران از 2 شهر به نام هاي چابهار و نگور، سه بخش مركزي، دشتياري و پلان، شش دهستان و 549 آبادي داراي سكنه تشكيل شده است و تا زاهدان مركز استان سيستان و بلوچستان 645 كيلومتر فاصله دارد.
8005 /6081

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «2 هيات سرمايه گذاري از كشورهاي افغانستان و چين به چابهار سفر مي كنند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-4553) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا