رییس انجمن مسلمانان یونان: ایران عامل مهم وحدت جهان اسلام است

' نعيم القندور' رئيس انجمن مسلمانان يونان روز يكشنبه درگفتگوي اختصاصي با خبرنگار ايرنا درآتن، با اشاره به سفر رئيس جمهور كشورمان به تركيه، گفت: وحدت يكي از مهمترين عامل رشد و بقاي اسلام و امت اسلامي است و رئيس جمهوري اسلامي ايران با سفر به تركيه و موضع گيري وي نشان داد كه ايران هميشه در راه تقويت وحدت امت اسلامي گام بر مي دارد.
رئيس انجمن مسلمانان يونان در ادامه افزود:در حالي كه عربستان سعودي به عنوان عامل تفرقه در بين امت اسلامي و اجراي طرح هاي رژيم صهيونيستي مبني برايجاد تفرقه ،در اين اجلاس شركت كرده بود كه پس از موضع گيري اين كشور و تعدادي از كشورهاي هم پيمان آن، با برخورد سريع، هوشمندانه و سياستمدارانه وزير امورخارجه ايران،جلوي اين توطئه ضدوحدت اسلامي گرفته شد.
اقندور درادامه افزود: وحدت جهان و امت اسلام آينده اين امت را تضمين خواهد كرد و دشمنان اسلام و امت اسلامي از اين مساله بخوبي آگاه هستند و به همين دليل هميشه در راستاي ايجاد تفرقه براي رسيدن به اهداف شوم خود ، تمسك جسته اند و بعضي از كشورهاي جهان اسلام دانسته و يا ندانسته با اينگونه سياست هاي دشمنان قسم خورده امت اسلام و اسلام همراه و همگام مي شوند.
رئيس انجمن مسلمانان يونان در ادامه افزود: امروز زماني است كه جهان اسلام بيش از هر زماني به وحدت كه خواسته اصولي پيامبر اكرم (ص) است نياز دارد و تنها راه رهايي از بحران هاي ساخته شده غرب و تعدادي از كشورهاي هم پيمانش هستند، همين وحدت بين ملت هاي اسلامي است كه اميدواريم با هوشمندي و با اتكاء به آموزه هاي قرآن و رسوال الله(ص) رهبران جهان اسلام براي حفظ عزت اسلام و مسلمانان به اين خواسته پيامبر اسلام و قرآن كريم عمل كنند تا مانع از دست رفتن عزت اسلامي و امت اسلامي گردند.
وي درادامه با اشاره به عملكرد داعش در تعدادي از كشورهاي اسلامي نيز تصريح كرد: داعش را آمريكا با همكاري تعدادي ازكشورهاي عربي و از جمله عربستان سعودي براي برهم زدن آرامش و ثبات كشورهاي اسلامي بوجود آورده اند، تا ضمن واردكردن ضربه سنگين به وحدت جهان اسلامي ، زمينه را براي افزايش گستاخي رژيم صهيونيستي بر عليه كل امت اسلامي و ازجمله ملت مظلوم فلسطين را فراهم آورند.
وي درادامه اين نشست خبري افزود با انتقاد از ائتلافي عربي به اصطلاح براي مبارزه با تروريسم، به سركردگي عربستان سعودي و با هدايت آمريكا و تعدادي از كشورهاي غربي،نيز گفت:چنانچه اين كشورها واقعاً خواستار مبارزه جدي با اين پديده شوم كه منجر به بدنامي اسلام درسطح جهان گرديده،بايد دست از ارسال اسلحه و تامين مالي آن بردارند، اين پديده شوم كه هيچ ارتباطي با اسلام ندارد، خود به خود نابود و ازبين خواهد رفت.
القندوردرادامه تصريح كرد: آمريكا وهمپيمانان اروپايي وعربي آن با به وجود آوردن گروه تروريستي داعش درواقع در صدد تقويت اسلام هراسي درافكارعمومي جهان از يك طرف وازسوي ديگر ضربه زدن به كشورهاي مستقل اسلامي براي تامين منافع رژيم صهيونيستي درمنطقه و تسلط خود بر منابع مالي و راهبردي جهان اسلام بوده اند.
رئيس انجمن مسلمانان يونان درادامه افزود:نيازي نيست كسي بسيار متفكر باشد تا متوجه شود كه اين گروه تروريستي و جنايتكار ارتباطي با تعليمات عاليه اسلام كه همانان برداري و وحدت بين امت اسلامي است، را متوجه شود و فقط با نگاهي كوتاه و مختصر به مواضع اين گروه تروريستي در زمان حمله وحشيانه به نوارغزه و قتل وعام و به شهادت رساندن كودكان، زنان مردان غير مسلح توسط نيروهاي جنايتكار رژيم صهيونيستي، مي توان به راحتي فهميد كه گروه تروريستي داعش، با چه هدفي توسط كساني كه امروز مدعي تشكيل ائتلافي براي مبارزه با آن هستند، بوجد آمده است.
وي درادامه افزود: آمريكا و همپيمانان آن، احتمالاً با تشكيل چنين ائتلافي درصدد دخالت بيش ازپيش در امور داخلي كشورهاي اسلامي و زدن ضربه مهلك تري به وحدت امت اسلامي و كشورهاي مستقل باشند و نه چيز ديگري.

وي تنها راه رهايي از وجود اين گروه تروريستي را وحدت واقعي امت اسلامي،قطع تامين سلاح و منابع مالي توسط چندكشور عربي، قلمداد كرد و گفت: مسلمانان بايستي هوشيار باشند و فريب ترفندهاي تفرقه افكنانه دشمنان قسم خورده اسلام را نخورند و به يكي از اساس تعليمات اسلام يعني وحدت واقعي روي آورند.
اروپام**462**1856

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رییس انجمن مسلمانان یونان: ایران عامل مهم وحدت جهان اسلام است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-4554) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا