55 درصد شبكه فاضلاب تهران تكميل شد

به گزارش شركت فاضلاب تهران، «اصغر رياضتي» با اعلام اين خبر افزود: نزديك به ٣٢٣ كيلومتر شبكه جمع‌آوري فاضلاب در منطقه هشت شهرداري تهران با پهنه يك هزار و 322 هكتار، طراحي شده كه تاكنون ٣٢٠ كيلومتر شبكه اصلي و فرعي در آن اجرا شده است.
وي گفت: انجام لوله‌گذاري فاضلاب از اندازه‌هاي ٢٥٠ تا 1800 ميليمتري از جنس پلي‌اتلين دوجداره، تكميل و رفع انفصال هاي خطوط اصلي در محدوده منطقه هشت و نصب انشعاب فاضلاب به تعداد ٤٢ هزار رشته در اين منطقه از اقدام هاي صورت گرفته در اين پروژه است.
به گفته رياضتي، پروژه جمع‌آوري فاضلاب نيمه نخست امسال در اين منطقه كامل مي شود و به بهره برداري مي رسد.
طرح فاضلاب تهران با اهدافي مانند حفاظت از محيط زيست، ارتقاي سطح بهداشت عمومي، جلوگيري از آلودگي منابع آب زيرزميني، تبديل هزينه‌هاي سنگين درمان به هزينه‌هاي اندك پيشگيري از سال ١٣٧٤ در گستره‌اي به مساحت ٧٠ هزار هكتار در مناطق ٢٢گانه تهران و براي پوشش ١١ ميليون نفر از جمعيت اين شهر آغاز به كار كرد.
در اين طرح طبق برنامه بيش از 9 هزار كيلومتر ساخت شبكه جمع‌آوري و ٧٦ كيلومتر تونل فاضلاب‌رو در پروژه اجرا مي شود.
اين طرح با پيش‌بيني اعتباري افزون بر ٢٠ هزار ميليارد تومان به قيمت سال 1392 در دست اجراست و با پايان آن بيش از٩٠٠هزار انشعاب فاضلاب و ٢٢ واحد تصفيه‌خانه اجرا مي شود.
اقتصام ** 3065 **1961

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «55 درصد شبكه فاضلاب تهران تكميل شد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-4576) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا