جنگنده هاي عراقي مواضع راهبردي داعش را در موصل منهدم كردند

به گزارش پايگاه خبري السومريه نيوز عراق، جنگنده هاي «اف 16» عراقي مواضع حساس و ارتباطي گروهك تروريستي داعش از جمله، برج مراقبت، رادارهاي ارتباطي و اطلاعاتي آن ها را در منطقه «تلعفر» را در غرب موصل هدف قرار دادند.
در اين عمليات 8 نفر از عناصر گروهك تروريستي داعش نيز به هلاكت رسيدند.
پبشتر نيز جنگنده هاي عراقي مواضع گروهك تروريستي داعش را در جنوب موصل هدف قرار داده بودند.
نيروهاي عراقي در تلاش هستند تا با انهدام مواضع حساس گروهك تروريستي داعش شرايط را براي حمله نظامي به موصل و آزادسازي اين شهر فراهم آورند.
شهر موصل دومين شهر بزرگ عراق از دوسال پيش در اشغال گروهك تروريستي داعش قرار دارد.
حيدر العبادي نخست وزير عراق پيشتر اعلام كرده بود كه نيروهاي عراقي مي توانند اين شهر را تاپايان سال جاري ميلادي آزاد كنند.
در همين حال فرماندهي عمليات مشترك نيروهاي عراق امروز اعلام كرد كه در عمليات جنگنده هاي عراقي در استان هاي كركوك و الانبار 32 تروريست داعشي به هلاكت رسيدند.
جنگنده هاي «سوخوي» عراقي نيز امروز مواضع گروهك تروريستي داعش در روستاي «بشير» در جنوب غرب كركوك هدف قرار دادند كه منجر به تخريب مواضع و تجهيزات نظامي تروريست ها و نيز هلاكت 12 تروريست شد.
همچنين اسماعيل محلاوي فرمانده عمليات الانبار عراق اعلام كرد كه نيروهاي عراقي در عملياتي در منطقه «جرايشي» در شمال رمادي 4 تروريست را به هلاكت رساندند.
نيروهاي مبارزه با تروريست عراقي نيز 110 منزل مسكوني را در شهر رمادي از بسته هاي انفجاري پاكسازي كردند.
بخش هايي از عراق از اوايل سال 93 به اشغال گروهك تروريستي داعش در آمده است.
جنگ عليه گروهك تروريستي داعش در عراق و سوريه با حمايت نيروهاي مردمي و مقاومت وارد مراحل حساس خود شده به گونه اي كه اخبار رسيده حاكي از آن است كه نيروهاي عراقي و سوري خواهند توانست در ماه هاي آينده بخش هاي بيشتري از مناطق تحت كنترل داعش را آزاد كنند.
خاورم**9365**1144

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جنگنده هاي عراقي مواضع راهبردي داعش را در موصل منهدم كردند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-4580) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا