سیل به عشایر چهارمحال و بختیاری 60 میلیارد ریال خسارت وارد كرد

یحیی حسین پور روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سیل اخیر باعث تلف شدن پنج هزار راس دام، تخریب برخی ایلراه ها، تاسیسات تامین آب شرب، كانال ها و مراتع عشایر شد.
وی با بیان امدادرسانی به 500 خانوار عشایر استان، گفت: وقوع سیل و بارش برف به ویژه در گردنه ها و مناطق كوهستانی استان باعث زمین گیر شدن عشایر و دام های آنها شد.
حسین پور گفت: زمین گیر شدن عشایر، آنها را برای تامین خوراك دام با مشكل مواجه كرد كه با توزیع 15 تن علوفه، بخش قابل توجهی از مشكل علوفه دام آنها برطرف شد.
مدیركل امور عشایر چهارمحال و بختیاری خاطرنشان كرد: برای جبران خسارات وارده به عشایر استان، پیگیری های لازم انجام می شود.
به گزارش ایرنا، 20 اردیبهشت زمان قانونی ورود عشایر به استان چهارمحال و بختیاری تعیین شده است كه در پی بارندگی های شدید در دو استان خوزستان و چهارمحال و بختیاری بسیاری از عشایر در زمان كوچ ییلاقی خود در مناطق میان بند، زمین گیر و متحمل خسارات بسیاری شدند.
تعداد عشایر كوچ نشین چهارمحال و بختیاری بیش از 126 هزار نفر است و این استان ازنظر جمعیت عشایری پس از استان فارس دومین استان عشایرنشین كشور است.
7363/ 6014/

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سیل به عشایر چهارمحال و بختیاری 60 میلیارد ریال خسارت وارد كرد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-4603) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا