بارش هاي پراكنده تا سه شنبه در استان تهران/اتخاذ تمهيدات لازم در مسيرهاي كوهستاني

به گزارش ايرنا، در اطلاعيه اداره كل هواشناسي استان تهران آمده است: براساس بررسي و تحليل اطلاعات و نقشه هاي پيش يابي و خروجي آخرين مدل هاي هواشناسي، سامانه بارشي از بعداز ظهر امروز(يكشنبه) بيشتر مناطق شمالي استان تهران به ويژه شهرهاي آبعلي، فيروزكوه، دماوند، لواسان و شميرانات منجر به بارش نسبتا خفيف باران گاهي همراه با رعد و برق و تندباد موقتي است كه در مناطق مرتفع بارش ها بصورت برف پيش بيني مي شود.
اين اطلاعيه مي افزايد: در تهران نيز برخي ساعات از روزهاي دوشنبه (به ويژه بعدازظهر) و سه شنبه رگبار و رعد برق و تندباد موقتي را خواهيم داشت.
همچنين در اين اطلاعيه توصيه شده است: براي جلوگيري از خسارات احتمالي ناشي از وزش باد و اختلال در تردد در مسير مناطق كوهستاني تمهيدات لازم اتخاذ شود.
براساس گزارش اين اداره كل؛ كمينه دماي امشب شهر تهران هشت درجه سانتيگراد و دو شب آينده نيز هشت و 9 درجه سانتيگراد پيش بيني مي شود ضمن اينكه بيشينه دماي دو روز آينده 18 و 20 درجه سانتيگراد خواهد بود.
اين گزارش حاكي است ايستگاه ورامين با 23 درجه سانتيگراد و فيروزكوه- امين آباد با منفي سه درجه سانتيگراد به ترتيب بيشترين و كمترين دماي استان را در 24 ساعت گذشته داشتند.
در همين مدت از نظر وضعيت بارندگي نيز ايستگاه دماوند با 8.4 ميليمتر و ايستگاه هاي فرودگاه امام خميني (ره)، فرودگاه مهرآباد و شهريار با كمتر از 0.1 ميليمتر به ترتيب بيشترين و كمترين حجم بارندگي را در اين مدت ثبت كردند.
تهرام/1699//1348

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بارش هاي پراكنده تا سه شنبه در استان تهران/اتخاذ تمهيدات لازم در مسيرهاي كوهستاني» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-4652) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا