دور دوم انتخابات باید مانند دور اول پرشور برگزار شود

به گزارش ایرنا از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت ‌الله اكبر هاشمی رفسنجانی، صبح امروز یكشنبه در دیدار جمعی از اعضای ستاد خبرگان مردم، نتایج انتخابات اسفند ماه 94 را تأكیدی مجدد بر اقتدار اراده ملت دانست و گفت: باید از زحمتی كه اقشار مختلف مردم در سراسر كشور به خصوص در تهران كشیده‌اند، قدردانی و از آن در جهت تقویت پایه‌های نظام استفاده كرد.
وی با تشریح گزارش‌های كتبی و شفاهی از هزینه‌های ستاد خبرگان مردم كه به ایشان ارائه شد، گفت: بارها گفته بودم كه به خاطر شناخت كامل مردم از من، نیاز به تبلیغات آنچنان نیست و فقط كافی است كه برنامه‌ها و افكار به مردم معرفی شود.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام اهانت به رقبا و زیر پا گذاشتن قانون را بخشی از نبایدهای انتخابات در جمهوری اسلامی دانست و گفت: باید برای رفع این عیب تلاش كنیم ، چراكه انقلاب اسلامی، برای عزت مردم و كشور ایران، گسترش تعالیم مكتب اهل بیت(ع) و تقویت مكارم اخلاق اسلامی و انسانی بود.
هاشمی رفسنجانی با بیان این جمله كه «این انتخابات درس‌های زیادی داشت»، گفت: یكی از نكات غم‌انگیز این انتخابات، تلاش بعضی از معمّرین برای تخریب رقبای انتخاباتی بود كه اگر جوانان نمی‌دانستند، خودشان می‌دانستند كه دارند دروغ می‌گویند.
وی با اشاره به خاطره‌ای از یك جشن مذهبی در پاكستان در سال‌های قبل از انقلاب و همچنین ترجمه كتابی از جرج‌ جرداق درباره ویژگی‌های حضرت‌ علی(ع)، گفت: در صورتی می‌توانیم ادعای مسلمانی كنیم كه گوشه‌هایی از گفتار و رفتار آن شخصیت بی‌نظیر را در زندگی خود داشته باشیم.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام حضرت علی(ع) را قرآن ناطق توصیف كرد و با بیان تاریخچه جمع‌آوری قرآن در صدر اسلام، به قرآن منسوب به آن امام همام اشاره كرد و گفت: چنان شخصیتی كه عزیز پیامبر(ص) و مسلمانان بود، پس از ماجرای غدیر و اتفاقات پس از رحلت نبوی، در گفتار و رفتار بر رأی و نظر مردم تأكید می‌كردند.
هاشمی رفسنجانی با بیان این جمله كه «حضرت علی راستگوترین انسان تاریخ است»، گفت: گفتار ایشان در نهج‌البلاغه و سیره ایشان در تاریخ نشان از توجه عمیق به آرای مردم دارد.
وی با تأكید بر این جمله كه «اسلام آمده تا روز قیامت، مردم را هدایت كند»، گفت: بهترین راه برای فهم تعالیم اسلام و قرآن در شرایط فعلی كه 1400 سال از آن گذشته، اجتهاد به عنوان مكمّل خاتمیت دین اسلام است.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به برنامه‌های امام راحل به عنوان مجتهدی آگاه و فقیهی سیاسی، برای مبارزه با طاغوت، گفت: ایشان براساس تعالیم امام علی(ع) همواره بر نقش مردم در همه مقاطع انقلاب اسلامی تأكید می‌كرد كه علی‌رغم منصب آسمانی ولایت، براساس وصیت نبوی، وقتی مردم را آن‌گونه دید، كارها را به خودشان واگذار كرد و مشغول كشاورزی شد كه آثارش در منطقه ینبع عربستان برقرار است.
هاشمی رفسنجانی در بخش دیگری از سخنان خویش، برگزاری آرام و حضور چشمگیر مردم را از ویژگی‌های انتخابات 7 اسفند خواند و با اشاره به ابراز رضایت و خشنودی رهبری معظم انقلاب از برگزاری خوب انتخابات، گفت: باید در این مسیر فرهنگ‌سازی كنیم تا نمونه‌ای برای برگزاری انتخابات آرام و سالم در جهان باشیم.
وی با تأكید بر اهمیت برگزاری هر چه باشكوهتر دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در اردیبهشت ماه، از مردم مناطقی كه انتخابات در آن برگزار می‌شود، خواست با همان شور و احساس تكلیف و وظیفه دینی و ملی پای صندوق‌های رأی حضور یابند و حماسه دور اول را پرشور و با انتخاب كاندیدا یا كاندیداهای اصلح تكرار كنند.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام جوانان و بانوان را از تأثیرگذاران واقعی در انتخابات و نتایج آن دانست و گفت: كشور ایران، یك كشور جوان است كه باید با استفاده از تجربه‌های معمرین، برای آینده آن تلاش كنیم.
هاشمی رفسنجانی، بروز و ظهور طلبه‌های جوان در حوزه‌های علمیه را سرمایه‌‌ای دیگر برای نظام اسلامی دانست و گفت: جوانان دانشجو و طلبه باید برای رشد آگاهی مردم در جهت تقویت پایدار مردم سالاری دینی تلاش و فرهنگ سازی كنند كه از ضرورت‌های زمانه است.
وی ملت ایران را ملتی بی‌نظیر و وفادار به مكتب اسلام، مذهب تشیّع و آرمان‌های امام و شهدا توصیف كرد و گفت: باید برای سربلندی سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی این ملت در جهان تلاش كرد كه در سایه انقلاب اسلامی، علاوه بر مردها، زنان تحصیلكرده‌ای هم پیدا شده‌اند كه بی‌شك آینده كشور در دستان دختران و پسران دانش آموز، دانشجو و دانشمند امروز است.
در آغاز این دیدار كه به خاطر انبوه حضور جوانان، بسیاری در گوشه گوشه سالن ایستاده به سخنان گوش می‌دادند، آقایان حبیب پارسا و علی زمانی ضمن ارائه گزارشی از برنامه‌ها و فعالیت‌های ستاد خبرگان مردم به بیان دیدگاه‌های خویش درباره مسایل مختلف پرداختند.
آقای شامحمدی دبیر حزب كارگزاران در شهرری كه گزارشی از اوضاع اقتصادی، اجتماعی و سیاسی شهرری ارائه كرد به قرائت شعری درباره اقدام آیت‌‌الله هاشمی رفسنجانی پرداخت و سپس نماهنگی از سخنان رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به همراه تصاویری از اتفاقات سرنوشت ساز انقلاب اسلامی، دعوت نخبگان علمی و هنری از مردم برای شركت در انتخابات و اهمیت برگزاری پرشور انتخابات پخش شد.
سیام**7261 /1449

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دور دوم انتخابات باید مانند دور اول پرشور برگزار شود» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-4653) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا