تربیت نسل جدید فصل مشترك حوزه های علمیه و آموزش و پرورش است

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام والمسلمين مجتبي ملكي روز يكشنبه در نشست كارگروه هاي تخصصي ستاد همكاري هاي حوزه هاي علميه و وزارت آموزش و پرورش در سالن جلسات ساختمان مركز همايش هاي دفتر تبليغات اسلامي قم، اظهار داشت: اين دو مجموعه بايد اين فصل مشترك را نه در اجرا بلكه در سياستگذاري هاي خود به يك فهم مشترك تبديل كنند.
وي افزود: همكاري ميان اين دو نهاد امري بي سابقه در طول تاريخ فعاليت هاي آنها محسوب مي شود، لذا چند سال طول مي كشد تا تبديل به يك برنامه مدون و جامع شود.
وي با تاكيد بر اينكه همكارهاي حوزه و آموزش و پرورش و تعامل دو طرفه اين دو نهاد در برنامه ريزي هاي سالانه آنها بايد به يك رويه مرسوم و جاري تبديل شود، افزود: سند تحول بنيادين بايد نقشه راه فعاليت هاي اين دو نهاد محسوب شود و با جديت و همه جانبه به پيش برود و براي همه راهكارهايي كه در اين سند به آن اشاره شده نيز برنامه هايي نوشت و آن را تبديل به فعاليت و دستورالعمل كرد.
ملكي، سند تحول بنيادين نظام آموزشي كشور را نقشه راه و يك قانون اساسي و كلي براي آموزش و پرورش و فصل مشترك حاكميت در تعليم و تربيت با مردم توصيف كرد و افزود: آموزش و پرورش به سوي همه نهادها، دستگاه ها، سازمان ها و شخصيت هاي حقيقي و حقوقي و همه كساني كه مي توانند ظرفيتي را به عرصه تعليم و تربيت ارائه كنند، دست نياز خود را دراز مي كند.
دبير ستاد همكاري هاي حوزه و آموزش و پرورش با اشاره به نقش مهم مراكز آموزش عالي و همچنين حوزه هاي علميه تصريح كرد: از آنجا كه رويكرد اصلي سند تحول بنيادين تربيت اسلامي نسل جديد با هدف دست يابي جامعه به حيات طيبه است، حوزه هاي علميه به عنوان نهادي كه وظيفه تبليغ، تبيين و تدوين دين را عهده دار هستند، جايگاه ويژه اي در اين زمينه دارند.
ملكي با اشاره به تاكيد ويژه وزير آموزش و پرورش دولت تدبير و اميد مبني بر اجرا و به كارگيري كامل موارد مندرج در سند تحول بنيادين در برنامه ريزي ها و اقدام هاي مختلف، تاكيد كرد: بدون شك تحقق اهداف اين سند نيازمند تلاش و اهتمام جدي همه مسئولان است، و در اين راستا بايد طرحي جديد طراحي كرد و براي اين طرح نيز الزامات و اقتضائاتي را مدنظر قرار داد.
وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به اقدام هايي كه در جهت استفاده از ظرفيت حوزه در آموزش و پرورش انجام شده است حضور بيش از دو هزار و 500 طلبه در مدارس مختلف كشور طي سال 94 را از جمله اين اقدام ها ذكر كرد و افزود: حضور 500 نفر از طلبه ها در مدارس به عنوان سرباز وظيفه نيز كه با موافقت رهبر معظم انقلاب صورت گرفت، از جمله ديگر كارهاي انجام شده بوده است كه در نوع خود اقدامي بي نظير به شمار مي آيد.
مشاور وزير آموزش و پرورش گفت: سال 94 برغم شرايط سختي كه اين وزارتخانه از نظر مالي و اعتباري با آن مواجه بود حدود 20 ميليارد ريال به بحث ستاد همكاري هاي حوزه و آموزش و پرورش اختصاص داد، كه اين اقدام نيز كار قابل توجهي محسوب مي شود.
7403 / 1175

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تربیت نسل جدید فصل مشترك حوزه های علمیه و آموزش و پرورش است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-4654) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا