نماينده سازمان ملل خواستار حمايت از دولت وفاق ملي در ليبي شد

به گزارش خبرگزاري فرانسه از طرابلس، وي در آستانه راي مجلس نمايندگان به دولت وفاق ملي، با اعلام اينكه با شخصيت هاي سياسي ليبي در ارتباط با اين مساله رايزني شده است، ابراز اميدواري كرد كه راي مجلس به دولت وفاق، باعث ثبات بيشتر در منطقه شود.
كوبلر كه هفته گذشته از طرابلس ديدار كرد، در مورد تحويل قدرت در وزارتخانه ها گفت: ما مي دانيم وزيراني هستند كه مايل به تحويل قدرت و اختيار خود هستند، اما وزيران بايد تغيير كنند، آنها بايد به طور صلح آميز قدرت را تحويل دهند و دولت وفاق ملي را به عنوان دولت جديد به رسميت بشناسند.
وي يادآور شد كه دولت وفاق ملي بايد هرچه سريعتر شرايط اقتصادي و خدمات بهداشتي ناكارآمد در ليبي را بهبود بخشد.
دولت وفاق ملي حاصل امضاي توافقنامه اي در ليبي با ميانجيگري سازمان ملل به منظور حل آشوب سياسي در اين كشور است كه پس از سرنگوني معمر قذافي ديكتاتور معدوم ليبي، سراسر كشور را فرا گرفت.
ليبي از اواسط سال 2014 زماني كه ائتلافي از شبه نظامي طرابلس (پايتخت) را در اختيار گرفتند، از دو دولت رقيب برخوردار بوده است.
قدرت هاي غرب از دولت وفاق ملي حمايت مي كند و اين دولت را به عنوان بهترين شانس وحدت جناح هاي مسلح عليه داعش در ليبي، جلوگيري از سيل مهاجرت در امتداد مديترانه و نجات اقتصاد اين كشور از طريق احياي توليد نفت تلقي مي كنند.
در اين ميان، گروه تروريستي داعش نيز با سواستفاده از خلا قدرت در ليبي، كوشيده است پايگاهي مستحكم در اين كشور براي خود بنا كند.
خاورم**9377**9109**1144

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نماينده سازمان ملل خواستار حمايت از دولت وفاق ملي در ليبي شد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-4657) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا