ساخت 308 كيلومتر بزرگراه درمازندران در دست اجراست

علي اكبر ييلاقي روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگارايرنا افزود: براي تكميل اين بزرگراه ها در استان شش هزار و 160 ميليارد ريال اعتبار مورد نياز است.
وي دليل تاخير در راهسازي استان را كمبود نقدينگي و اعتبار دولتي دانست و اضافه كرد: با تامين به موقع اعتبار، حوزه راهسازي استان تكميل اين بزرگراه ها را در سال جاري دارد.
مدير توسعه و ساخت راههاي اداره كل راه و شهرسازي مازندران گفت اين استان به دليل نزديكي به پايتخت و مسافرپذيري، جاده هاي پرترافيكي دارد كه نياز است براي كاهش حجم ترافيك ساخت راههاي مواصلاتي و بزرگراه ها در دستور كار قرار گيرد.
ييلاقي افزود: در سال جاري طرح تعريض و چهارخطه كردن محورهاي ارتباطي هراز ، سوادكوه ، فريدونكنار، آمل - بابل قديم، آمل – چمستان- نور، قائمشهر – كياكلا – بهنمير در دست اجراست.
به طور ميانگين براي ساخت هر كيلومتر بزرگراه در كشور 25 ميليارد ريال اعتبار مورد نيازاست.
مازندران داراي 10 هزار و 500 كيلومتر راه اصلي و روستايي است كه سه هزار و 600 كيلومتر از اين راهها را محورهاي اصلي برون و درون استاني و حدود هفت هزار كيلومتر نيز راههاي روستايي هستند.
پارسال بيش از 400 ميليون خودرو در محورهاي استان تردد كردند كه بيش از 18 درصد از اين تردد ها مربوط به خودروهاي سنگين بود.
6982/6097

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ساخت 308 كيلومتر بزرگراه درمازندران در دست اجراست» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-4659) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا