چرا اهل تسنن دست بسته نماز می خوانند! -آکا

1395/01/28

سایت دینی ، دین و اندیشه آکااحکام اسلامی


آکاایران: Warning: strpos(): Empty needle in /home/asemooni/public_html/wp-includes/media.php on line 1088
,[categoriy]

چرا اهل تسنن دست بسته نماز می خوانند! -آکاچرا اهل تسنن دست بسته نماز می خوانند! -آکا

آکاایران: چرا اهل تسنن دست بسته نماز می خوانند!

نقل گردیده که در زمان خلافت عمر، جمعی از ایرانی را به نزد او آمدند، این گروه به منظور رعایت ادب نزد خلیفه، دستها را روی سینه بر هم گذاشته بودند.

به گزارش آکاایران: عمر از آنان پرسید چرا اینگونه ایستاده اید؟ آنان پاسخ دادند رسم ما آن است که در نزد بزرگان برای رعایت ادب و نشان دادن تواضع خویش، این چنین بایستیم.

عمر این مرام را پسندید، و از آن پس دستور داد برای رعایت ادب و تواضع به درگاه الهی دستها را بر هم گذاشته و نماز را اقامه کنند، و این خلاف سنت و دستور رسول خدا “ص” بود.

البته اهل سنت بر سر مساله تکتف (دست بسته نماز خواندن) اتفاق نظر ندارند. و بعضی از علمای اهل سنت این کار را در نمازهای واجب، مکروه نیز می دانند. ابن رشد اندلسی در این باره می گوید:

درباره دست روى دست گذاشتن در نماز میان علماء (اهل سنت) اختلاف است، مالک ابن انس در نمازهاى واجب مکروه و در نماز نافله آن را جائز شمرده و جمهور آن را مستحب دانسته اند.

علت این اختلاف نظر روایات ناصحیحى است که به دست ما رسیده که نماز پیامبر را توصیف مى کند و در آن نقل نشده که پیامبر دست راست روى دست چپ مى گذاشته اند. از طرفى به مردم امر شده که دست روى دست گذاشته نماز بخوانند که دستور دهنده معلوم نیست.

احکام اسلامی -

برچسب ها :


اشتراک گذاری

گزارش تخلفبرای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «چرا اهل تسنن دست بسته نماز می خوانند! -آکا» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( آکا ایران ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-469) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : آکا ایران