سيل 19مليارد ريال به بخش كشاورزي شهرستان جاجرم خسارت وارد كرد

دكتر علي اكبر محبي روز يكشنبه در گفت وگو با ايرنا اظهار كرد: اين ميزان خسارت به كشاورزي در بخش هاي سنخواست،شوقان و بخش مركزي و روستاهاي تابعه شهرستان جاجرم وارد شده است.
وي گفت: ورود سامانه شديد بارشي به استان خراسان و شهرستان جاجرم با بارش سيل آسا و تگرگ در اين منطقه همراه شده است و نيروهاي امدادي به مناطق سيل زده اعزام شدند .
رئيس شوراي مديريت بحران شهرستان جاجرم بااشاره به روند بارشي بي سابقه در اين شهرستان تصريح كرد: بارش باران باعث جاري شدن سيل در برخي نقاط شهرستان از جمله روستاهاي كلا ته شور،قره جره باط، خراشا،امير آباد،ارگ،كتلي ،چهار بيد و جربت و دچار آب گرفتگي و آسيب به جاده ارتباطي شوقان به بجنورد شده است.
محبي اظهار كرد : اين سيل موجب ايجاد اختلال در امور و تخريب برخي زيرساخت ها، راه ها، تاسيسات زيربنايي، و مزارع كشاورزي به ميزان بسيار زيادي هم شده است.
پيش از اين تگرگ و سرماي اسفند و اوايل سال 95 به بخش كشاورزي و باغ هاي جاجرم و شوقان خسارتي وارد كرده بود.
وي به خسارات تگرگ در بخش شوقان و سنخواست اشاره كرد و افزود:در زمينهاي باغي زرد آلو در بخش سنخواست و شوقان به مساحت 35 هكتار و ميزان 42 تن محصول 30 درصد خسارت به ميزان 840 مليون ريال وارد نموده است.
وي در ادامه تصريح كرد:خسارت سيل و تگرگ در مزارع يونجه به مساحت 1.5 هكتار و ميزان محصول 7 تن 100 در صد خسارت و در زمينهاي زراعي جو و گندم به مساحت 900 هكتار در بخش شوقان و سنخواست به ميزان محصول دو هزار و 700 تن 30 درصد خسارت وارد كرده است.
وي بيان كرد:در باغ هاي پسته با توجه به بارش تگرگ به ابعاد يك تخم مرغ 25 هكتار باغ پسته در سنخواست را با 40 درصد خسارت مواجه كرده است.
شهرستان جاجرم در جنوب خراسان شمالي داراي باغ هاي پسته و از مهم ترين كشت هاي گندم مرغوب دارد.
ر/ 6042

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سيل 19مليارد ريال به بخش كشاورزي شهرستان جاجرم خسارت وارد كرد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-4698) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا