جلال پور: ايران با تورم برنامه دست به گريبان است

به گزارش روابط عمومي اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و كشاورزي ايران، «محسن جلال‌پور» در نخستين نشست هيات نمايندگان اتاق ايران در سال 1395 و يازدهمين نشست دوره هشتم، افزود: يكي از خواسته‌هاي جدي بخش خصوصي برنامه‌زدايي است و اجراي دقيق و كامل اين برنامه‌ها مساله ديگري است كه بايد مورد توجه قرار گيرد.
وي ادامه داد: مسائل اقتصادي امروز تاب و توان تحمل سياسي بازي را ندارد و سياه نمايي باعث كاهش سرمايه‌گذاري، كارآفريني و اشتغال مي‌شود. متاسفانه اين روزها شاهد پايين آمدن انگيزه‌ها هستيم، در حالي كه امروز بيش از گذشته به اراده، انگيزه و اميد نياز داريم.
جلال‌پور گفت: هنوز در قراردادهاي بين‌المللي، بخش خصوصي جايگاه چنداني ندارد.
به گفته وي، دولت نتوانسته است انتظار فعالان اقتصادي را در حمايت از فاينانس‌ها پاسخ دهد كه در اين شرايط بخش خصوصي دوباره ضعيف مي شود.
رئيس پارلمان بخش خصوصي كشور نگاه جدي نمايندگان مجلس شوراي اسلامي نسبت به پرداخت بدهي‌هاي دولت به بخش خصوصي و پيمانكاران را هنگام تدوين قانون بودجه 95 خواستار شد.
رئيس اتاق ايران بر رفع موانع ديگر در زمينه هايي مانند فشارهاي مالياتي بر بنگاه‌ها و فعال سازي واحدها در عرصه بين‌المللي تاكيد كرد.
به گزارش ايرنا، رئيس جمهوري اسلامي ايران بيست و هفتم دي ماه پارسال در صحن علني مجلس شوراي اسلامي لوايح بودجه 1395 و ششمين برنامه پنج ساله توسعه را تقديم كرد.
به دليل كامل نشدن بررسي بودجه و همچنين برنامه ششم توسعه در مجلس شوراي اسلامي در سال 1394، تصويب اين دو سند اقتصادي به امسال افتاد.
اقتصام**9186**1961

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جلال پور: ايران با تورم برنامه دست به گريبان است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-4701) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا