مسئولان امنيتي اردن دفتر «جبهه عمل اسلامي» را بستند

به گزارش پايگاه خبري رأي اليوم، «محمد الزيودي» دبير كل جبهه عمل اسلامي گفت: نيروهاي امنيتي به دفتر حزب يورش بردند و بعد از گرفتن كارت شناسايي تمام افرادي كه در دفتر حضور داشتند، اقدام به تخليه ساختمان كردند.
وي افزود: به اعتقاد من اين سياست ها، اردن را به سمت هرج و مرج بيشتر پيش مي برد و كشور بيش از اين تحمل رفتارهاي نامعقول را ندارد، چرا كه ما گروهكي براي خرابكاري نيستيم، بلكه يك حزب ملي هستيم.
عامر السرطاوي سخنگوي نيروهاي امينتي اردن در واكنش به اين حادثه گفت: نيروهاي امنيتي اطلاع يافتند كه برخي در تلاش براي بازگشايي دفتر پلمپ شده دفتر اصلي اخوان هستند، نيروهاي امنيتي نيز براي اطمينان از اين خبر وارد عمل شدند ولي به صورت اشتباهي وارد ساختمان جبهه عمل اسلامي شده و بعد از اطمينان ساختمان را ترك كردند.
جبهه عمل اسلامي از بزرگترين احزاب اردني است كه در سال 1992 افتتاح شد كه به عنوان شاخه سياسي جماعت اخوان المسلمين شناخته مي شود.
نيروهاي امنيتي اردن روز چهارشنبه گذشته نيز دفتر اصلي اخوان المسلمين در امان را پلمپ كردند. مسئولان امنيتي اردن علت اين اقدام را فعاليت هاي بدون مجوز اخوان المسلمين اعلام كردند.
اخوان المسلمين اردن از زمان تشكيل جنبش مقاومت اسلامي فلسطين (حماس) از مدافعان اصلي اين جنبش بوده و در همين راستا فشارهاي زيادي را متحمل شده است.
اخوان المسلمين اردن به عنوان بزرگ ترين گروه اسلامگراي اين كشور همواره مساله فلسطين و مبارزه با صهيونيست ها را در دستور كار خود قرار داده و پس از اشغال فلسطين توسط رژيم صهيونيستي در سال 1948 نيروهاي اخوان المسلمين اردن در درگيري عليه صهيونيست ها شركت كردند و تعداد زيادي نيز در اين راه كشته دادند.
پس از شكست سال 1967 نيز اخوان المسلمين اردن در عمليات عليه رژيم صهيونيستي شركت كرد و با ايجاد پايگاه هاي نظامي توانست موفقيت هاي زيادي را در مبارزه با نيروهاي اشغالگر رقم بزند.
در سال 1987 كه جنبش مقاومت اسلامي فلسطين تاسيس شد، اين جنبش در اولين بيانيه خود اعلام كرد كه شاخه اخوان المسلمين در فلسطين است و به طور آشكارا روابط خود را با اخوان اردن آغاز كرد.
به دليل مواضع صريح اخوان المسلمين اردن و حمايت آشكار آن از جنبش حماس، طولي نكشيد كه اين جماعت مورد خشم و غضب بسياري از كشورهاي عربي از جمله دولت اردن قرار گرفت.
خاورم**9364**1144

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مسئولان امنيتي اردن دفتر «جبهه عمل اسلامي» را بستند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-4705) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا