وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی درگذشت پروفسور ستوده را ضایعه ای جبران ناپذیر دانست

به گزارش ایرنا، علی جنتی در این پیام آورده است: تاریخ و فرهنگ سرزمین گهربار ایران گنجینه ای است از نام آوران كه نكوداشت آنان یادآور سنت دیرینه ایرانیان است؛ ازین رو تكریم و شناساندن مفاخر این سرزمین به نسل های امروز و فردای ایران و جهان، كمك شایانی به توسعه و ترویج فرهنگ ، ادب و هنر این سامان خواهد بود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه پیام انتشار خبر درگذشت این ایرانشناس بزرگ را ضایعه ای جبران ناپذیر دانست و ادامه داد: انتشار خبر درگذشت دكتر ستوده كه از مفاخر فرهنگ، تاریخ و ادب این سرزمین بود، جامعه علمی و فرهنگی كشور را به سوگ نشاند.بی گمان او از شخصیت های برجسته در حوزه دانش و پژوهش بود.
جنتی در این پیام از خداوند متعال برای آن مرحوم مغفور علو درجات و به خانواده مكرم و همه سوگمندان و علاقه مندان وی تسلیت عرض نموده، برای عموم أهالی فرهنگ و ادب و هنر كشور آرزوی سربلندی و افتخارات بیشتر دارم.
پروفسور منوچهر ستوده در تیرماه 1292 بدنیا آمد و پس از بیش از یك قرن زندگی كه بیشتر آن را صرف علم اندوزی، تحقیق، پژوهش و آموزش كرده است، شامگاه بیستم فروردین امسال در چالوس چشم از دنیای فانی فرو بست.
از استاد ستوده بیش از 50 كتاب و 260 مقاله به یادگار باقی مانده است.
٧٣٢٩/6097

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی درگذشت پروفسور ستوده را ضایعه ای جبران ناپذیر دانست» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-4745) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا