كویت: نشانه های مثبتی برای موفقیت گفت و گوهای صلح یمن وجود دارد

به گزارش پایگاه خبری روزنامه الشرق الاوسط، «خالد جار الله» افزود: كشورهای عربی حاشیه خلیج فارس به دنبال برقراری آرامش و ثبات در یمن هستند.
وی گفته های اخیر سخنگوی جنبش انصار الله یمن را درباره آمادگی آن ها برای تحویل سلاح به دولت مشروع ومنتخب یمن را مثبت ارزیابی كرد.
معاون وزیر خارجه كویت گفت: بحث درباره یكپارچگی یمن مربوط به مردم این كشور است و طرف های یمنی هستند كه باید برای رسیدن به وحدت در یمن كمك كنند.
نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن نیز امروز از طرف های یمنی خواست تا در مذاكرات فردا با حسن نیت شركت كنند و برای دستیابی به راه حلی سیاسی در ارتباط با بحران كنونی از خود نرمش نشان دهند.
در همین حال روز گذشته نیز محمد عبدالسلام سخنگو و رئیس هیات جنبش مردمی انصارالله در مذاكرات صلح یمن در كویت با تاكید بر اینكه كویت و رهبران آن می توانند نقش بارزی در برقراری صلح در یمن ایفا كنند، خواستار توقف جنگ و موارد نقض آتش بس توسط عربستان برای تسهیل در گفت وگو ها شد.
قرار است از فردا (18 آوریل) دور جدید گفت و گوهای طرف های یمنی برای رسیدن به صلح در یمن در كویت آغاز شود.
دور قبلی مذاكرات صلح یمن در دسامبر( دی) گذشته در ژنو برگزار شد اما نتیجه ای نداشت.
عربستان و متحدانش در چارچوب نیروهای ائتلاف ضد یمن از اوایل سال گذشته حمله و محاصره همه جانبه خود را علیه مردم یمن آغاز كردند.
هزاران تن از مردم یمن در تجاوز نظامی عربستان و متحدانش به این كشور ، كشته شدند.
خاورم**9365**1010

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «كویت: نشانه های مثبتی برای موفقیت گفت و گوهای صلح یمن وجود دارد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-4748) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا