نماینده ولی فقیه در کردستان: ارتش نگهبان امین مرزهای ایران است

استان‌ها > کردستان - نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: دلاوران نیروی ارتش حافظ استقلال و نگهبان امینی برای مرزهای ایران هستند و امنیت و آرامش کشور مرهون تلاش‌های شبانه‌روزی همه نیروهای نظامی است.

به گزارش خبرآنلاین کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی، امروز در مراسم رژه روز ارتش، ضمن گرامیداشت ۲۹ فروردین روز ارتش، اظهار داشت: ارتش جمهوری اسلامی ایران ارتشی بود که در اوایل انقلاب در اختیار آمریکا و در مقابل ملت قرار داشت اما امروز به برکت فرامین مقام معظم رهبری(مدظله العالی) ارتش جمهوری اسلامی ایران ارتشی قدرتمند و قوی است که در خدمت ملت ایران و اسلام است و در حقیقت یک ارتش اسلامی است.

وی افزود: در سالی که مزین به میلاد دخت نبی مکرم اسلام(ص) است، روز ارتش در ایام مبارک ماه رجب قرار گرفته است که ایامی معنوی و ارزشمند است و با میلاد پر برکت امام جواد(ع) و امیرالمومنین(ع) تقارن پیدا کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان به وجود ارزشمند امام راحل(ره) به عنوان یک هدیه اشاره و اعلام کرد: میلاد بنیانگذار انقلاب مصادف با میلاد بزرگ بانویی است که خداوند آن را خیر کثیر و مداوم برای بشریت نامیده است و امام در این روز میلاد به ملت ما و همه بشریت هدیه داده شدند.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی در ادامه بیان کرد: دلاوران نیروی ارتش حافظ استقلال و نگهبان امینی برای مرزهای ایران هستند و امنیت و آرامش کشور مرهون تلاش‌های شبانه‌روزی همه نیروهای نظامی است.

ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز به ذوالفقاری در دنیا تبدیل شده است

وی به جایگاه ارزشمند و معنوی ارتش ایران در دنیا اشاره کرد و افزود: ارتش جمهوری اسلامی ایران در دنیا در جایگاه ارزشمند و والایی قرار دارد و به ذوالفقاری تبدیل شده است که همه دشمنان از آن می‌ترسند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با اشاره به همراهی و همدلی نیروهای ارتشی در سال‌های ابتدایی انقلاب با مردم و امام خمینی(ره)، عنوان کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی حوادث و اتفاقاتی رخ داد که موجب شد امام خمینی در پیامی بر لزوم حمایت مردمی ملت ایران از مجموعه ارتش تاکید فراوان کند و پس از این پیام دلاوری‌ها و عملکرد نیروهای ارتشی نشان از حمایت و همراهی ارتش با انقلاب نوپای ایران داشت.

وی افزود: هر جا که دشمنان می خواهند به مظلوم یا مسلمانی تجاوز کنند ارتش در مقابل تجاوز آنها مقتدرانه می‌ایستد و از قدرتمندی و اقتدار ارتش ما می‌ایستند.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی به خدمات ارزشمند ارتش به ملت غیور ایران اشاره و بیان کرد: ارتش مقتدر جمهوری اسلامی ایران در خدمت مردم و در خدمت دین است و نیروهای مسلح ما سپاهی را تشکیل داده‌اند که خار چشم دشمنان است.

وی عنوان کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از ارکان قدرت کشور نقش مهمی در دوران ۸ سال جنگ تحمیلی داشت و دلاوری‌ها و حماسه آفرینی‌های ارتش تنها به سال‌های جنگ تحمیلی ختم نمی‌شود.

انقلاب اسلامی ایران معادلات حاکم بر دنیا را تغییر داد

نماینده ولی فقیه در استان کردستان به تغییر معادلات حاکم بر دنیا توسط انقلاب اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: انقلاب اسلامی ما انقلابی بود که همه ایدئولوژی‌ها و معادلات کنشگران سیاسی را بر هم زد و بر این نعمت الهی شاکریم و برای سلامتی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) که بعد از امام راحل(ره) سکان هدایت این انقلاب را بدست گرفتند باید دعا کرد.

وی افزود: پیام انقلاب ما به همه ملت‌های آزاده دنیا این است که هر جا مسلمانی به ما نیاز داشته باشد به یاری آنها می‌شتابیم و به آنها کمک می‌کنیم.

آیت‌الله حسینی شاهرودی به نقش مهم و سازنده ارتش در دوران پس از جنگ تحمیلی اشاره کرد و افزود: پس از جنگ تحمیلی و تلاش برای آبادانی خرابی‌های ناشی از ۸ سال جنگ نابرابر، آمادگی نیروهای ارتش در میدان سازندگی نشان از عملکرد مناسب و لازم ارتش در انجام وظایف محوله بود.

وی گفت: پاسداری از تمامیت ارضی کشور و حفظ استقلال نظام جمهوری اسلامی ایران از مهم‌ترین وظایف نیروهای ارتش است و دشمنان در اوایل انقلاب تلاش کردند این ارتش را منهدم و مردم را از آن جدا کنند اما ارتش با پیروی از رهنمودهای امام راحل(ره) و منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) ارتشی مقتدر و قوی شد که بازوی قوی نظام و کشور است.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان بیان کرد: حضور جوانان مومن و ارزشی در نیروهای ارتش نشان از انتخاب آگاهانه این جوانان برای خدمت شبانه روزی به کشور و تلاش در راه تحقق اهداف انقلاب است که در این راستا نیروهای ارتش از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: هر ساله توانمندی‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران در بخشی از مراسم رژه در روز ۲۹ فروردین همزمان با روز ارتش به نمایش گذاشته می‌شود تا همه دشمنان آمادگی نظامی و دفاعی ایران را نظاره‌گر باشند.

آیت الله حسینی شاهرودی به آمار بالای شهدای ارتش در طول دوران جنگ تحمیلی اشاره کرد و گفت: در دوران ۸ سال جنگ تحمیلی ارتش جمهوری اسلامی ایران در راستای عمل به وظایف خود شهدای بسیاری را تقدیم انقلاب کرده است که یاد و خاطره آنها برای همیشه در ذهن ملت ایران جاودانه می‌ماند.

وی به توطئه‌های آشکار و پنهان دشمنان برای ضربه زدن به کشور ما اشاره کرد و افزود: دشمنان ما باید بدانند با کینه توزی و توطئه راه به جایی نمی‌برند و به اهداف خود نخواهند رسید.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان به نامگذاری امسال به نام اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل، توسط مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: باید در نظر داشت که مساله اقتصادی موضوعی است که همواره مدنظر دشمنان است و تلاش می‌کنند که ما را از نظر اقتصادی در تحریم قرار دهند.

وی افزود: آمریکا نشان داده است که قابل اعتماد نیست و ما نیازی به رابطه با آمریکا نداریم و آنها هستند که نیازمند رابطه با ایران هستند و ما محکم و استوار و با تکیه بر توان داخلی استقلال خود را در همه حوزه‌ها حفظ می‌کنیم.

آیت‌الله حسینی ‌شاهرودی به آمادگی همه ملت ایران برای عمل در عرصه اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و افزود: ملت ایران همواره گوش به فرمان فرامین مقام معظم رهبری(مدظله العالی) هستند و به فرمان اقتصاد مقاومتی رهبری پاسخ مثبت می‌دهند و در همه ابعاد تلاش می‌کنند که بستر تحقق اقتصاد مقاومتی فراهم شود.

وی یادآور شد: تحقق اقتصاد مقاومتی با مصرف کالاهای داخلی و استفاده از تولیدات تولیدکنندگان امکانپذیر است و استفاده از تولیدات داخلی موجب افزایش اشتغال و بهبود معیشت مردم می‌شود.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نماینده ولی فقیه در کردستان: ارتش نگهبان امین مرزهای ایران است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( خبر آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-4770) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : خبر آنلاین