تاسیس انجمن ارگانیک در استان زنجان

انجمن ارگانیک زنجان با هدف توسعه و ترویج تولید محصولات ارگانیک و سالم به عنوان شعبه انجمن ارگانیک کشور در استان تشکیل و به ثبت رسیده است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان؛انجمن ارگانیک زنجان با هدف توسعه و ترویج تولید محصولات ارگانیک و سالم به عنوان شعبه انجمن ارگانیک کشور در استان تشکیل و به ثبت رسیده است ، تا با استناد به قوانین موجود از جمله استاندارد ملی نسبت به صدور مجوز استفاده از برند این انجمن برای محصولات واجد صلاحیت اقدام نماید .

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان زنجان گفت : پیش از این کیفیت سنجی محصولات ارگانیک از طریق اداره استاندارد صورت می گرفت اما از این پس انجمن ارگانیک زنجان استاندارد بودن محصول را از بدو تولید تا پایان برداشت سنجش می کند.

کرامتی افزود : هزار و 600 نفر از کارشناسان بخش خصوصی هم در زمینه آموزش و ترویج و توسعه محصولات ارگانیک فعالیت دارند.

کشت ارگانیک نوعی از کشت است که در تولید و فرآوری محصولات آن از کودهای شیمیایی ، سموم ، هورمون‌ها و دگرگونیها و دستکاری‌های ژنتیکی استفاده نمی شود و همه مراحل تقویت زمین ، کاشت و برداشت با استفاده از نهاده‌های طبیعی نظیرکمپوست صورت می گیرد

گفتنی است این انجمن تحت نظارت اتاق بازرگانی تاسیس و رئیس هیئت مدیره انجمن در زنجان عبدالله اسماعیلیان است.

انتهای پیام/ن


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تاسیس انجمن ارگانیک در استان زنجان» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( باشگاه خبرنگاران ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-47726) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : باشگاه خبرنگاران