رونمايي از نخستين كتاب شعر حدادعادل

به گزارش خبرنگار فرهنگي ايرنا از حوزه هنري سازمان تبليغات اسلامي، طي مراسمي با حضور علاقمندان و كارشناسان فرهنگ و ادب از نخستين مجموعه شعر غلامعلي حداد عادل رونمايي شد.
غلامعلي حداد عادل، متولد1324 در تهران، تحصيلات دبيرستاني خود را در رشته رياضي و تحصيلات دانشگاهي خود را در رشته هاي فيزيك( كارشناسي ارشد) و فلسفه غرب
(كارشناسي ارشد و دكتري) به پايان رساند.
يك سال نيز دانشجوي علوم اجتماعي بود.او از كودكي تحت تأثير پدر رو جد مادري خود به شعر و ادب علاقه مند شدو همين دلبستگي او را به مطالعه و انس با مطالعه و انس با آثار نظم و نثر اديبان و نويسندگان ديروز و امروز زبان فارسي ترغيب كرد.مقالات و آثار او از اوايل دهه پنجاه تاكنون در كتاب ها و مجلات منتشر شده است كه در ميان آن ها ده ها مقاله به زبان و ادب فارسي و شاعران و نويسندگان بزرگ و مشهور قديم و جديد اختصاص دارد.
حداد عادل ترجمه هايي از زبان هاي انگليسي و عربي به فارسي دارد كه از ميان آن ها مي توان به ترجمه قرآن كريم و ترجمه كتاب تمهيدات ايمانوئل كانت اشاره كرد.
گزيده اي از مكتوبات مولانا نيز تحت عنوان احوال دل گداخته به سعي وي منتشر شده است. وي سال هاست با ايراد درس گفتارهايي به شرح مثنوي مولوي اشتغال دارد.
او از آغاز تأسيس فرهنگستان در سال 1369 عضو پيوسته فرهنگستان زبان و ادب فارسي است و در حال حاضر رياست اين فرهنگستان و مديريت گروه واژه گزيني آن را به عهده دارد.
مجموعه «هنوز هم...» نخستين مجموعه شعرهاي اوست.
در اين مراسم محسن مومني شريف رييس حوزه هنري ، فاضل نظري شاعر و معاون هنري حوزه هنري، عليرضا قزوه شاعر، مدير مركز آفرينش هاي حوزه هنري و بهاء الدين خرمشاهي حافظ پژوه و محمدرضا تركي استاد دانشگاه تهران در سخنان كوتاهي به نقد و بررسي مجموعه شعر غلامعلي حداد عادل پرداختند.
مجموعه شعر غلامعلي حداد عادل در كتابي به نام ' هنوزهم ' توسط نشر حوزه هنري منتشر شده و داراي مطالب متنوعي در قالب كهن و به زبان فارسي امروز است.
فراهنگ**1293**1540**1027

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رونمايي از نخستين كتاب شعر حدادعادل» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-4775) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا