لاریجانی؛ امنیت اجتماعی و اقتصادی در دستور کار ناجا قرار گیرد/منطقه دچار بهم ریختگی امنیتی شده است

سیاست > مجلس - رئیس مجلس شورای اسلامی در جمع فرماندهان نیروی انتظامی از آنان خواست در راستای سخنان اخیر رهبری دو مقوله امنیت اجتماعی و امنیت اقتصادی را در دستور کار جدی خود قرار دهند.

به گزارش خبرآنلاین علی لاریجانی در بیست‌ویکمین همایش فرماندهان، روسا و مدیران ناجا گفت: بیانات روز گذشته مقام معظم رهبری در جمع فرماندهان ناجا مجموعه‌ای منسجم و دقیق از منشور حرکتی ناجا برای آینده بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی توجه جدی ناجا به امنیت اجتماعی را مورد تاکید قرار داد و افزود: این مساله را باید به صورت یک پروژه طراحی و از صفر تا صد آن را خودتان مدیریت و اجرا کنید. اولین بخش از این مساله امور کلان امنیتی است نظیر برخورد با جریانات تروریستی و اشرار.

اهم اظهارات رییس مجلس را به نقل از خبرگزاری‌ها بخوانید؛

*امنیت اجتماعی دومین مقوله این بحث است که مردم به صورت مجموع با آن سرکار دارند مثل سرقت‌ها، تجاوز به عنف و سایر ناهنجاری‌های اجتماعی. این پدیده‌ها برای مردم نگرانی‌های زیادی به وجود آورده است.

*نیروی انتظامی در طول سال‌های پس از انقلاب یک روند رو به تکاملی را طی کرده است چراکه از شرایط پراکنده آن زمان به تشکیلاتی منسجم و کارآمد تبدیل شده است البته نقش فرماندهان در ساماندهی این امر بسیار برجسته است. اینها در حقیقت یک رکن محسوب می‌شوند. خوشبختانه سردار اشتری یکی از فرماندهان پرتلاش در این زمینه هستند این یک نقطه قوت و ابتکار است.وقتی به اجزا نگاه می‌کنیم در زمینه‌هایی کار نیروی انتظامی مثمرثمر بوده است.

*در زمینه انضباط رانندگی در کشور شرایط نامطلوبی داریم،  با تلاش‌های همچنین در عرصه انضباط و رانندگی کشور شرایط نامطلوبی داریم تصریح کرد: با تلاش‌های نیروی انتظامی در این زمینه پیشرفت‌هایی داشتیم. برای همین که مردم کمربند ایمنی ببندند تلاش‌های زیادی شد. امروز در این زمینه وضعیت ما خیلی بهتر شده است.

*در زمینه تصادفات و رعایت ضوابط رانندگی به ویژه در این شرایط ترافیکی در راه‌ها کار نیروی انتظامی سخت‌تر است که تا حد زیادی نرخ تصادفات و آمار تلفات کمتر شده است لذا در این زمینه روند صعودی از نظر بهبود داریم.

*راه‌ها باید از نظر ساخت شرایط بهتری پیدا کنند ولی در عین حال نیروی انتظامی کمک کرد تا این آسیب بزرگ کاهش چشم‌گیری داشته باشد. در عید نوروز نیز عملکرد نیروی انتظامی در این زمینه بسیار خوب بود البته این مسیر باید به سرانجام برسد.

*امنیت عمومی کشور در مقابل جریان‌های ضد انقلاب و شرور در منطقه دارای وضعیت استثنایی است. هیچ گاه منطقه ما از نظر اقدامات امنیتی تا این حد شلوغ نبوده است. متاسفانه کل منطقه دچار یک به هم ریختگی امنیتی شده است. جریان‌های تروریستی یک طرف و دخالت کشورهای منطقه از طرفی دیگر منطقه را دچار یک به هم ریختگی امنیتی کرده است که نتیجه آن مشکلات امنیتی برای سایر کشورها است.

*مسائلی از قبیل اشرار و تروریست که معلوم است منشا آن از کجاست مشکلاتی را در منطقه ایجاد کرده است بیشتر کشورهای منطقه این مشکل امنیتی را پیدا کرده‌اند. خوشبختانه در این میان ایران از ثبات خوبی برخوردار است لذا نقش نیروی انتظامی در این زمینه بسیار پررنگ است. در حقیقت این وظیفه ذاتی نیروی انتظامی است.

*اینکه ایران امروز از امنیت پایداری در مقابل جریان تکفیری برخوردار است در وهله اول فضل الهی بوده و در مرحله بعد مرهون تلاش‌های نیروی انتظامی هستیم که در این زمینه نیازمند برنامه‌ریزی‌های متعددی هستیم. این آرامش روانی که امروز در کشور می‌بینیم را مرهون زحمات نیروی انتظامی و سایر نیروهای مسلح هستیم.

این خبر تکمیل می شود...

23217


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «لاریجانی؛ امنیت اجتماعی و اقتصادی در دستور کار ناجا قرار گیرد/منطقه دچار بهم ریختگی امنیتی شده است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( خبر آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-47751) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : خبر آنلاین