جايگاه اقتصاد فرهنگ و فرهنگ اقتصاد در آذربايجان شرقي تبيين شود

به گزارش ايرنا از روابط عمومي عمومي سازمان مديريت و برنامه ريزي آذربايجان شرقي داود بهبودي روز يكشنبه در جمع اهالي فرهنگ و هنر تبريز افزود: اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي آذربايجان شرقي مي تواند در زمينه ايجاد اشتغال در بخش فرهنگ و هنر طرح هايي تدوين و به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي ارائه دهد.
وي گفت: آذربايجان شرقي با اين رويكرد مي تواند الگويي براي ساير استان هاي كشور باشد و بار ديگر نوآوري مردم اين استان در توسعه فرهنگي را به نمايش بگذارد.
وي افزود: در سطح كلان كشور سياست هايي در حوزه فرهنگ تعريف شده است كه فعاليت هاي اين بخش را هم راستا و هم جهت با راهبردهاي اقتصاد مقاومتي راهبري مي كند.
وي با بيان اينكه در فرهنگ سازي اقتصادي جامعه ضعف هاي بسياري احساس مي شود، اظهار كرد: اگر بخواهيم به سمت فرهنگ اقتصادي برويم، در اينجا به مفهوم سازي نياز داريم زيرا در مفهوم سازي موضوعاتي چون الگوي مصرف، ارتقاء بهره وري و تبيين نمادهاي فرهنگي و اجتماعي جامعه جاي كار بسيار دارد.
وي افزود: بخش فرهنگي قدرتمند تر از بخش اقتصادي است و فعاليت هايي چون توليد فيلم، موسيقي، تبليغات و غيره داراي پتانسيل هايي است كه حتي براي دولت ها هم جذاب است و به عنوان منبع درآمد محسوب مي شود.
وي گفت: در طول پنجاه سال گذشته بخش كشاورزي نتوانسته است اشتغال جديد ايجاد كند و در بخش صنعت هم با توجه به فرجام برجام حداكثر تا پنج سال آينده اشتغال جديدي ايجاد مي شود.
رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي آذربايجان شرقي افزود: تنها اميد ما در آينده براي ايجاد اشتغال جديد بخش خدمات است و عرصه هايي مثل فرهنگ، هنر، ورزش و گردشگري مي توانند در آينده با ارائه طرح هاي مناسب اشتغال زايي در فرآيند توسعه كشور نقش ايفا كنند.
بهبودي از تدوين طرحي به نام طرح مشاركت بخش خصوصي خبر داد و افزود: هدف ما اين است بخش خصوصي مجري طرح ها و برنامه هاي ما باشد و دولت در زمينه هايي مثل نحوه تامين مالي، به سود رساني طرح ها و توجيه پذير بودن آنها به عنوان راهنما، حامي و پشتيبان بخش خصوصي به ايفاي نقش بپردازد.
آذربايجان شرقي با حدود سه ميليون و 800 هزار نفر جمعيت از جمله استان هاي پيشتاز كشور در بخش هاي مختلف فرهنگي و اقتصادي از جمله صنعت چاپ، ترجمه كتب خارجي، كتابخانه عمومي، ايجاد سينما و تئاتر، عكاسي، تجارت نوين است.
3072/518

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جايگاه اقتصاد فرهنگ و فرهنگ اقتصاد در آذربايجان شرقي تبيين شود» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-4776) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا