كنفرانس سه جانبه تبادل دانش بين ايران، فرانسه و آلمان در اصفهان آغاز شد

به گزارش ايرنا، اين همايش در راستاي اجرايي شدن تفاهمنامه همكاري علمي بين دانشگاه هاي اصفهان، استراسبورگ فرانسه و فرايبورگ آلمان برگزار مي شود .
بر اين اساس نخستين همايش در سال 2016 در اصفهان، دومين همايش در سال 2017 در استراسبورگ و سومين همايش سال 2018 در فرايبورگ برگزار خواهد شد.
هدف از برگزاري اين كنفرانس سه جانبه بررسي سوابق و پيشينه تعاملات علمي، فني، فرهنگي، سياسي و اقتصادي بين كشورهاي ايران، فرانسه و آلمان و تبادل نظر دانشمندان، صاحب نظران و فرهيختگان كشورهاي مذكور براي ارتقاي همكاريها ست.
دانشگاه اصفهان از يك دهه گذشته با اين دانشگاه ها همكاري داشته و شهر اصفهان نيز با شهر فرايبورگ آلمان خواهرخوانده است.
ايجاد زمينه هاي لازم براي تعامل بين متخصصان داخلي و خارجي، همكاري در پژوهش هاي مشترك بويژه چاپ مقاله و كتاب و تبادل استاد و دانشجو از ديگر اهداف اين همايش است.
دانشگاه هاي صنعتي اصفهان و هنر اصفهان در برگزاري اين همايش همكاري دارند و دو ميزگرد نيز در اين كنفرانس برگزار مي شود.
رئيس دانشگاه اصفهان در مراسم آغاز به كار اين كنفرانس گفت: در دنياي كنوني علم و دانش مرز جغرافيايي و سياسي نمي شناسد و دانشمندان را نمي توان در پشت ديوارها و مرزهاي كشورها محدود كرد.
هوشنگ طالبي افزود: امروز با پيشرفت فناوري هايي مانند ارتباطات ، ميليونها واحد دانش به سرعت در دنيا منتشر مي شود اما آنچه مهمتر از فناوري براي انتشار دانش است باورها، ذهن و فرهنگ محققان است.
وي با بيان اينكه محققان علم خود را با آسودگي خيال و فارغ از بي اخلاقي ها منتشر مي كنند، اظهار كرد: آنچه مهم است باور و فرهنگ شدن توليد دانش در سراسر جهان در ذهن ماست.
وي ادامه داد: ما با اين باور اين كنفرانس را با عنوان تبادل دانش برگزار مي كنيم تا فضايي براي توليد دانش فراهم شود.
استراسبورگ و فرايبورگ از دانشگاه هاي بزرگ و معتبر كشورهاي فرانسه و آلمان و داراي كرسي زبان و ادبيات فارسي هستند.
دانشگاه استراسبورگ (Strasbourg) در شهر استراسبورگ ايالت آلزاس كشور فرانسه، بزرگترين دانشگاه اين كشور با 43 هزار دانشجو و بيش از چهار هزار پژوهشگر است.
دانشگاه فرايبورگ ( Freiburg) نيز به عنوان يكي از دانشگاه هاي برتر و بزرگ آلمان با 21 هزار دانشجو از قديمي ترين دانشگاه هاي اروپا به شمار مي آيد.
دانشگاه اصفهان با 70 سال قدمت بعنوان يكي از دانشگاه هاي جامع و برتر كشور داراي حدود 15 هزار دانشجو و 660 عضو هيات علمي است.
اصفهان دومين استان دانشگاهي كشور با 176 مركز آموزش عالي و 330 هزار دانشجوي در حال تحصيل است.
7150/3011/ 6022

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «كنفرانس سه جانبه تبادل دانش بين ايران، فرانسه و آلمان در اصفهان آغاز شد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-47790) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا